PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  12.09.2012

Jedna z najlepszych wyższych szkół prywatnych w Polsce – Akademia Frycza Modrzewskiego – zaprasza na studia z zakresu organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej.

„Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej” w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego to kierunek studiów licencjackich, zorganizowany w trybie dziennym i zaocznym. Studia mają charakter praktyczny, a zajęcia prowadzą znani i cenieni filmowcy. Andrzej Fidyk uczy reżyserii filmu dokumentalnego, Michał Zabłocki – produkcji filmowej, Łukasz Wylężałek ma zajęcia z podstaw reżyserii a Ryszard Melliwa – ze scenografii. Pracownicy telewizji publicznej i stacji prywatnych wprowadzają młodych ludzi w tajniki produkcji telewizyjnej. Wśród wykładowców jest także dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego, Krzysztof Gierat, który współpracuje ze studentami  także w trakcie trwania imprezy - młodzi filmowcy rejestrują życie festiwalowe, rozmawiają z twórcami i publicznością.  

W ramach kierunku studenci zapoznają się ponadto z takimi zagadnieniami, jak m.in. historia kina, polskie kino współczesne, technika i technologia produkcji filmowej, prawo gospodarcze i autorskie, organizacja imprez kulturalnych, scenariopisarstwo, koprodukcja i dystrybucja filmowa.

. Zajęcia w szkole, fot. AFM

 – Studenci mogą poznawać praktyczną stronę przyszłego zawodu już na uczelni – mówi rzecznik uczelni Anna Cieślak - Mamy dwa studia: filmowe i telewizyjne w których prowadzone są zajęcia dydaktyczne, oraz realizowane są filmy i programy na antenę uczelnianej telewizji internetowej. Studio zatrudnia profesjonalnych operatorów kamer, dźwiękowca i montażystów, którzy organizują dla zainteresowanych studentów bezpłatne szkolenia z zakresu operatorki, realizacji dźwięku i montażu. Na uczelnianym sprzęcie można realizować swoje filmowe i telewizyjne etiudy.


 
Podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego, fot. AFM

Studenci mają także możliwość uczestniczenia w praktykach i stażach, bowiem uczelnia od kilku lat prowadzi obsługę medialną krakowskich festiwali filmowych i imprez kulturalnych. Od ubiegłego roku biorą udział w zajęciach  Akademii Polskiego Filmu.

Rekrutacja na studia trwa do końca września.

Więcej na: http://www.ka.edu.pl/wydzialy/wydzial-politologii-i-komunikacji-spolecznej/kierunki-studiow/organizacja-produkcji-filmowej-i-telewizyjnej/
Telewizja internetowa: http://www.ktvi.pl/

Anna Wróblewska
Portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  12.09.2012
Zobacz również
KRRiT - stanowisko w sprawie mediów publicznych
Konkurs na spot – Cyfryzacja bez obaw
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll