PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  9.08.2012
Dziś w Kołobrzegu rozpoczęła się premierowa edycja festiwalu Sensacyjne Lato Filmów. Gospodarzem imprezy jest wybitny krytyk filmowy Tomasz Raczek.

Na film gali otwarcia Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego wybrany został obraz Władysława Pasikowskiego „Psy” uznany w plebiscycie publiczności za najlepszy polski film sensacyjny.  W programie imprezy znalazły się także kolejne tytuły biorące udział w plebiscycie: „Pitbull” oraz „Hans Kloss - Stawka większa niż śmierć” Patryka Vegi, „Sara” Macieja Ślesickiego, „Ostatni kurs” Jerzego Batorego, „Uwikłanie” Jacka Bromskiego, a także "Wielki Szu" Sylwestra Chęcińskiego. Osobną sekcję stanowi twórczość wybitnego reżysera filmów sensacyjnych – Wojciecha Wójcika. Podczas Festiwalu wyświetlone zostaną trzy jego produkcje – „Karate po polsku”, „Prywatne śledztwo” oraz „Trzy dni bez wyroku”. Organizatorzy znaleźli także miejsce dla starszych polskich produkcji. W paśmie wieczornych pokazów Czarno na białym wyświetlone zostaną „Morderca zostawia ślad” Aleksandra Ścibora-Rylskiego, „Ostatni świadek” Jerzego Batorego oraz „Prawo i pięść” Jerzego Hoffmana i Edwarda Skórzewskiego.11 sierpnia Tomasz Raczek zaprosi z kolei na Nocny Maraton Filmowy na kołobrzeskiej plaży. Wyświetlona zostanie wówczas szwedzka saga „Millenium” czyli filmy „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”, „Dziewczyna, która igrała z ogniem” oraz „Zamek z piasku, który runął”.

Organizatorzy przygotowali także filmowe sensacje dla dzieci i młodzieży – „WilkDaniela Alfredsona oraz oparty na prozie Zbigniewa Nienackiego serial z udziałem Stanisława MikulskiegoSamochodzik i Templariusze”.

Obok filmowych projekcji zaplanowano szereg spotkań z twórcami oraz imprez towarzyszących, w tym panel dyskusyjny pod kontrowersyjnym tytułem „Dlaczego nie ma w Polsce kina sensacyjnego?”. Wśród zaproszonych gości, zarówno panelu dyskusyjnego, jak i spotkań, prowadzonych przez Tomasza Raczka, pojawią się min. Cezary Harasimowicz, Stanisław Mikulski, Emil Karewicz, Robert Gonera, Tomasz Kot, Grażyna Wolszczak, Joanna Szczepkowska oraz Sonia Bohosiewicz. Obecne na Festiwalu Panie wypowiedzą się ponad to na temat „Kobiet w kinie sensacyjnym”.

Dodatkowo 11 sierpnia na kołobrzeskiej plaży odbędzie się sensacyjny pokaz kaskadersko-pirotechniczny. Dla dzieci przygotowano natomiast profesjonalny casting filmowy. Przewidziane są także warsztaty filmowe, organizowane przez krakowską Akademię Multi-Art.

I edycja Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego odbędzie się w dniach 9-12 sierpnia w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu oraz na kołobrzeskiej plaży. Szczegółowy plan projekcji oraz imprez towarzyszących dostępny jest na oficjalnej stronie Festiwalu – www.sensacyjnelato.pl.RP
materiały prasowe
Ostatnia aktualizacja:  9.08.2012
Zobacz również
13. edycja Panoramy Kina Polskiego w Odessie
Solanin Film Festiwal: filmy zamknięcia
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll