PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  1.08.2012

Przeboje światowego i polskiego kina zagoszczą na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej, który rozpocznie się 2 sierpnia w Toruniu. Wystąpią gwiazdy, ale też młodzi aktorzy i studenci szkół artystycznych. Gościem specjalnym festiwalu będzie śpiewająca aktorka Eva Leimbergova z Czech.

Pomysł festiwalu nawiązuje do ballady "Nim wstanie dzień" z muzyką Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego i słowami Agnieszki Osieckiej z filmu "Prawo i pięść" z 1964 roku, w reżyserii Jerzego Hoffmana i Edwarda Skórzewskiego, zrealizowanego na podstawie powieści Józefa Hena "Toast". Zdjęcia do filmu, w którym grali m.in. Gustaw Holoubek, Hanna Skarżanka, Ewa Wiśniewska, Wiesław Gołas i Zdzisław Maklakiewicz, kręcono na toruńskim Rynku Nowomiejskim.

Krzysztof Komeda, fot. SF Kalejdoskop

Koncert otwarcia festiwalu obędzie się 2 sierpnia w Teatrze Baj Pomorski. Na program wieczoru złożą się najpiękniejsze kompozycje filmowe - od "Casablanki" po "Ojca Chrzestnego" w wykonaniu znakomitego skrzypka Krzysztofa Jakowicza oraz wokalistki Katarzyny Jamróz i zespołu Kameleon Hadriana Filipa Tabęckiego. Po koncercie zaprezentowany zostanie nowy program podświetlanej fontanny "Cosmopolis", położonej na obrzeżach Starego Miasta. Będzie to muzyka filmowa Michała Lorenca w aranżacji świetlnej Bogumiła Palewicza.

Na 3 sierpnia w Baju Pomorskim zaplanowano przegląd konkursowy, w którym wystąpi 26. wokalistów, aktorów, studentów szkół artystycznych oraz laureatów ogólnopolskich przeglądów piosenki i uczestników konkursów telewizyjnych poświęconych piosence. Zwycięzca otrzyma nagrodę prezydenta Torunia im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego. Przewidziano tego dnia również recital "Stan Podgorączkowy. Osiecka Filmowo" w wykonaniu Katarzyny Dąbrowskiej z Teatru Współczesnego w Warszawie.

Koncert galowy obędzie się 4 sierpnia wieczorem na Rynku Nowomiejskim. Wystąpią: Olga Bończyk, Sonia Bohosiewicz, Olga Szomańska, Kacper Kuszewski, Katarzyna Dąbrowska, Olga Bołądź, Anna Czartoryska i Lesław Żurek oraz laureaci przeglądu konkursowego.

Gościem specjalnym koncertu będzie czeska aktorka młodego pokolenia Eva Leimbergova, która mieszka i pracuje w Paryżu. Artystka w swoim dorobku ma znaczące role w sztukach teatralnych Antoniego Czechowa, Williama Szekspira i Vaclava Havla, a także liczne role filmowe, m.in. w obrazach "Posel" Vladmira Michalka i "L'homme qui rit" Jean-Pierre'a Amerisa.

DW
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  1.08.2012
Zobacz również
Love, Rampling, Delon i Preminger. Ruszyło Locarno
Janusz Korczak w Muzeum Kinematografii w Łodzi
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll