PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  26.07.2012
Na tegorocznym Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Studio Munka zaprezentuje aż osiem swoich filmów. Będą to: pełnometrażowy "Lęk wysokości" Bartka Konopki, a także siedem krótkich metraży z programów „30 Minut”, „Pierwszy Dokument” i „Młoda Animacja”. Po każdej projekcji zaplanowane są spotkania z twórcami ze Studia Munka.

Pierwszym filmem Studia Munka, jaki będzie można zobaczyć na festiwalu jest uhonorowany za Najlepszy Debiut na 36. FPFF w Gdyni "Lęk wysokości" Bartka Konopki. Projekcja odbędzie się 30 lipca o godzinie 20:00 w GOK-u w Janowcu. "Lęk wysokości" jest opowieścią o młodym reporterze telewizyjnym, Tomku, który prowadzi bardzo poukładane życie. Pewnego dnia dowiaduje się, że jego ojciec trafił do szpitala psychiatrycznego, a on jest jedyną osobą, która może mu pomóc. Tomek wykorzystuje to jako okazję do sprzedania mieszkania ojca bez jego wiedzy. Wraz z kolejnymi wizytami u ojca, zanurza się w świat szaleństwa i dowiaduje się prawdy o sobie.Kadr z filmu "Jezioro", fot. Studio Munka

Jednak prawdziwym dniem Studia Munka podczas Dwóch Brzegów będzie 1 sierpnia. Tego dnia, w ramach programu filmowego "na krótką metę", odbędzie się specjalny pokaz sześciu munkowych filmów krótkometrażowych. Blok rozpocznie się o 16:00 w kinie Allianz, a wyświetlone zostaną: "Jezioro" Jacka Piotra Bławuta, "Rondo" Artura Kordasa, "Chomik" Bartka Ignaciuka, "Dróżnik" Piotra Szczepanowicza, "Gwizdek" Grzegorza Zaricznego i "Życie stylem dowolnym" Adama Palenty.

Scenariusz do fabuły "Jezioro" powstał na podstawie opowiadania Anny Onichimowskiej, w której główny bohater, po śmierci żony próbuje odkryć pozostawioną przez nią tajemnicę. "Rondo" z kolei, to animowana historia człowieka zmierzającego wydawałoby się w świadomie obranym kierunku i konkretnym celu. Budząc się o poranku na pustyni rozpoczyna wędrówkę dobrze sobie znaną drogą… Bohaterem komedii Bartka Ignaciuka jest tytułowy chomik o imieniu Przemek, którego „wypadek” – z pozoru błahe wydarzenie – wstrząsa życiem małej społeczności. W kłopoty wplątuje się Weterynarz, Policjant oraz Bogu ducha winien sprzedawca ze sklepu zoologicznego. Kolejna animacja – "Dróżnik" Piotra Szczepanowicza jest filmem, skupionym na człowieku i mikrokosmosie, w którym żyje. Bohaterem filmu jest samotny mężczyzna pracujący jako dróżnik na nieuczęszczanej stacji, na której nie zatrzymuje się żaden pociąg. Jedyną rozrywką bohatera jest gra na trąbce. Ostatnie dwa filmy w bloku „Studio Munka” to dokumenty. Bohaterem filmu Grzegorza Zaricznego "Gwizdek", jest zbliżający się do 30-ego roku życia, mieszkający w małej miejscowości pod Krakowem Marcin, który sędziuje mecze piłkarskie w najniższych ligach. Ma dość ciągłego stresu wynikającego z kontaktu z kibicami i zawodnikami. Dodatkową presję wywiera na nim matka, która oczekuje od niego konkretnych życiowych decyzji. "Życie stylem dowolnym" to jeden z najnowszych dokumentów Studia Munka. Relacjonuje zawody niepełnosprawnych w pływaniu. Uczestnicy zawodów nie konkurują z przeciwnikami, lecz z własnymi niedoskonałościami i ograniczeniami.

Dodatkowo, 2 sierpnia o 14:30 (także w kinie Allianz) wyświetlony zostanie dokument Macieja Bochniaka "Przyjecie". Obraz był prezentowany również na najważniejszym festiwalu filmów dokumentalnych w USA - SILVERDOCS. Na Dwóch Brzegach film będzie startował w Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych.

Harmonogram pokazów filmów Studia Munka na Dwóch Brzegach:

30 lipca - godzina 20:00 GOK Janowiec:
pokaz filmu "Lęk wysokości"

1 sierpnia - godzina 16:00 Kino Allianz:
program filmowy: NA KRÓTKĄ METĘ
blok: Studio Munka
"Jezioro", "Rondo", "Chomik", "Dróżnik", "Gwizdek", "Życie stylem dowolnym"

Po pokazie spotkanie z Prezesem Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jackiem Bromskim, Dyrektorem Artystycznym Studia Munka Dariuszem Gajewskim i twórcami!

2 sierpnia - godzina 14:30 Kino Allianz:
program filmowy: NIEZALEŻNY KONKURS FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH
blok: pół krótko, pół serio 6
"Przyjęcie"

Po pokazie spotkanie z twórcami!
DW
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  27.07.2012
Zobacz również
Najbliższe dni z Quest Europe
Wenecja - filmy z konkursu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll