PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  20.07.2012
Przez ostatnie tygodnie, w czterech miastach Polski (Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Krakowie), odbywały się barwne parady cyrkowe związane z nową częścią Madagaskaru. Dwie ostatnie odbędą się w Łodzi (21 lipca) i Poznaniu (22 lipca).

Dystrybutor filmu zachęcony sukcesem ubiegłorocznej Parady Smerfów postanowił powtórzyć pomysł, tym razem wykorzystując bajkowo-cyrkowy świat trzeciej części "Madagaskaru". Każda parada przy dźwiękach piosenki „Wyginam śmiało ciało”, przechodzi przez wyznaczone ulice. Wśród atrakcji znajdują się szczudlarze, żonglerzy oraz, specjalnie stworzona na tę okoliczność, cyrkowa platforma, na której oprócz animatora zagrzewającego do zabawy znajdują się postacie bohaterów filmu: Alex i dwa pingwiny. Platforma ma prawie 3 metry szerokości i 7 metrów długości. Paradę zamykają, szybujące kilka metrów nad ziemią, balony helowe w kształcie bohaterów filmowych m. in. słynnych pingwinów (wielkość największego balonu to: długość 6 m, wysokość 3,6 m, szerokość 5 m). Ostatnim elementem parady, która ma potrwać ok. 3 godziny, są m.in. konkursy, zabawy i liczne atrakcje, nie tylko dla dzieci. Starsi uczestniczy mogą wraz z dziećmi spróbować swoich sił w warsztatach cyrkowych. Istnieje także możliwość zrobienia sobie zdjęć z głównymi bohaterami filmu.


Oficjalny plakat łódzkiej parady

Łódzka parada rozpocznie się w sobotę 21 lipca o godzinie 13:00 na Rynku Manufaktury. W Poznaniu natomiast do parady będzie można dołączyć w dniu 22 lipca o godzinie 13:00 (ruszy ona z Placu Wolności przez Stary Rynek, ul. Półwiejską w kierunku Starego Browaru).

Polska premiera filmu "Madagaskar 3" odbędzie się 3 sierpnia. Tym razem bohaterowie: lew Alex, zebra Marty, hipopotamica Gloria i żyrafa Melman trafiają do Europy. Za sprawą nieszczęśliwych zbiegów okoliczności są zmuszeni uciekać przed francuską kontrolerką zwierząt, w tym celu dołączają właśnie do trupy cyrkowej.

DW
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  20.07.2012
Zobacz również
Film Pawła Wendorffa nagrodzony w Nowym Jorku
"Jesteś Bogiem" i "Talenty Trójki", czyli polskie filmy Nowych Horyzontów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll