PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Na 10 dni przed oficjalną konferencją,  podczas której ogłoszone zostaną szczegóły Festiwalu Filmowego w Wenecji, dotarliśmy do przecieków z włoskiej prasy. 

Jednym z najbardziej pożądanych tytułów przez ściągających na Lido miłośników kina, jest "To The Wonder" Terrence'a Mailicka - miłosna historia z Benem Affleckiem i Rachel McAdams. Tymczasem na oficjalnej stronie fanów reżysera "Drzewa życia" czytamy, że film raczej nie wyjdzie w tym roku, gdyż nie ma jeszcze amerykańskiego dystrybutora. Jednocześnie z innych źródeł wiadomo, że przeszedł już przez sito organizacji Motion Picture Association of America (MPAA), która nadaje ograniczenia wiekowe amerykańskim filmom. O najnowszym obrazie Malicka wiadomo, że dostał najbardziej restrykcyjną kategorię R, co by potwierdzało, że jest on jednak gotowy i zapowiedzi o jego premiera w Wenecji jest możliwa.


Terrence Malick, fot. Forum

Kolejne wyczekiwane tytuły to "The Master" Paula Thomasa Andersona o sekcie scjentologów, anglojęzyczna "Anna Karenina" Joe Wright'a z Keirą Knightley i Jude'em Law w rolach głównych. Poza tym festiwal uświetnią najnowsze obrazy 104-letniego Portugalczyka Manoela De Oliveiry ("Gemo e l’ombra"), Roberta Redforda ("The Company You Keep") oraz Japończyka Takeshi Kitano. Wśród pewniaków są Marco Bellocchio ("Dormant Beauty") i Daniele Ciprì. Atrakcją będą "All You Need Is Love" w reżyserii Susanne Bier,na Lido pojawią się najpewniej też Olivier Assayas ("Something In The Air"), koreański mistrz Ki-duk Kim ze swoją "Pietą" oraz  François Ozon z "Dans La Maison". Na giełdzie nazwisk pojawili się też Johnnie To oraz izraelska reżyserka Rama Burshstein.

Jeśli wierzyć dalszym obietnicom wpływowego włoskiego pisma "La Repubblica", na wielkim ekranie na Lido zobaczymy też uwielbianego Rynana Goslinga w "The Place Beyond the Pines" autorstwa Dereka Cianfrance'a. Monikę Bellucci będzie można podziwiać w irańskim filmie "Rhinos Season" kurdyjskiego reżysera Bahmana Ghobadi'ego, tego samego, który przed laty nakręcił "Czas pijanych koni".

Filmy 69. edycja weneckiego festiwalu, która odbywać będzie się pomiędzy 28 sierpnia a 8 września 2012 roku oceni jury w składzie : Matteo Garrone, Marina Abramovic, Laetitia Casta, Peter Ho-Sun Chan, Ari Folman, Ursula Meier, Samantha Morton, Pablo Trapero. Przewodniczącym składu jest Michael Mann.

MG
La Repubblica
Ostatnia aktualizacja:  15.07.2012
Zobacz również
469 filmów na 12. T- Mobile Nowe Horyzonty
Animator. Świat, polityka, historia w wersji rysunkowej.
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll