PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
"Łaska" w Melbourne, międzynarodowa premiera „Koleżanek” w Hollywood i "Glasgow" w Bangkoku i we Włoszech. Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich w najbliższym czasie odwiedzi ze swoimi filmami cztery festiwale na czterech kontynentach!

Podczas festiwalu Inventa un film, który odbywa się w Lenola we Włoszech publiczność zobaczy film "Glasgow".
Jest to  „trzydziestka” Piotra Sobbotko, wyprodukowana wspólnie z Wajda Studio. Film ma na swoim koncie prestiżowe nagrody z Aix-en-Provance, Petersburga czy Cottbus, był też prezentowany na festiwalach na całym świecie. Obecnie startuje w Konkursie Głównym trzeciej edycji Bangkok International Student Film Festival (10-15 lipca). Festiwal we Włoszech odbędzie w dniach 25-29 lipca po raz 15., a filmy krótkometrażowe będę prezentowane w trzech kategoriach konkursowych: Premio Inventa un film – dla filmów Włoskich, Lenolafilmfestival – konkurs międzynarodowy i Premio Inventa un cartoon – dla animacji.Kadr z filmu "Łaska" / fot. Studio Munka
Z kolei "Łaska" Elizy Subotowicz znalazła się w międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych (sekcja Shorts) Melbourne International Film Festival, który rozpoczyna się 2 sierpnia. Osiemnastominutowa fabuła Subotowicz niedawno gościła na festiwalach w Palm Springs i Norwegii, kwalifikacja do MIFF to kolejne prestiżowe wyróżnienie dla tego filmu. Bohaterką „Łaski” jest Weronika, która wraz z dziewięcioletnią córką przybywa do małego miasta, w którym zamierza spotkać się z miejscowym księdzem. Jej niespodziewana wizyta otwiera jednak stare rany… Festiwal w Melbourne potrwa do 19 sierpnia, a już 9 rozpoczyna się kolejny – HollyShorts, na którym również obecna będzie "Łaska", ale nie tylko.
Podczas HollyShorts - Festiwalu Filmów Krótkometrażowych odbywającego się w dniach 9-16 sierpnia w Hollywood - swoją międzynarodową premierę będzie miał także film Sylwestra Jakimowa "Koleżanki". Bohaterkami filmu są dwie nastolatki, które po zakończeniu roku szkolnego, po dawce alkoholu ruszają w miasto zwracając na siebie uwagę wyzywającym zachowaniem. Film składa się z retrospekcji bohaterki i mijanych przez nią ludzi. "Koleżanki" zostały już docenione w Polsce, mają na swoim koncie Nagrodę Specjalną 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i nagrodę Jantar 2011 zdobytą w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych na festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie.
Światowe tournee filmów ze Studia Munka trwa, a tymczasem zbliżają się festiwale we Wrocławiu i Kazimierzu Dolnym. Zarówno na Nowych Horyzontach, jak i Dwóch Brzegach Studio Munka będzie obecne z liczną reprezentacją filmów z programów dla młodych twórców.
AK
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  13.07.2012
Zobacz również
Rusza Animator!
„Bez wstydu” jednym z najlepszych filmów Karlowych Warów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll