PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  5.07.2012
Dziesiątki fanów oczekujących w środę przed jednym z hoteli w Międzyzdrojach na autografy przybywających gwiazd - to znak, że rozpoczął się 17. Festiwal Gwiazd. Przez cztery dni ten znany nadmorski kurort odwiedzi około 150 polskich artystów.

Na festiwalu są już m.in. pianista Waldemar Malicki, Olaf Lubaszenko, Szymon Bobrowski, Zofia Czerwińska, Krystyna Sienkiewicz, Emilian Kamiński czy znana z ról w takich popularnych serialach  telewizyjnych jak: "M jak Miłość" czy "Majka" Olga Bołądź. W tym roku wczasowicze i widzowie  przybyli na festiwal będą mogli zdobyć podpisy ulubionych artystów podczas odbywających się codziennie sesji autografowych.


Olga Bołądź podczas premiery filmu "Nad życie" / fot. Radosław Nawrocki FORUM

Do kurortu mają również zjechać m.in. Krzysztof Materna, Tomasz Karolak bracia Rafał i Marcin Mroczkowie. W programie Festiwalu Gwiazd znalazły się spektakle teatralne, koncerty, wystawy a także projekcje filmowe.

Jednym z głównych punktów programu, który niezmiennie od lat gromadzi tłumy widzów jest odciśnięcie dłoni przez artystów w Alei Gwiazd. Znajduje się ona przy głównej ulicy w Międzyzdrojach -Promenadzie Gwiazd.

W piątek podczas imprezy odciski swoich dłoni pozostawią: Zofia Czerwińska, Beata Rybotycka, Anna Przybylska, Krystyna Sienkiewicz, Szymon Bobrowski i Waldemar Malicki. Upamiętniony tablicą  pamiątkową w Alei Gwiazd ma być nieżyjący aktor teatralny i filmowy Maciej Kozłowski, który zagrał m.in. w takich filmach jak: "Kingsajz", "Psy" czy "Ogniem i Mieczem". Od początku istnienia Festiwalu Gwiazd swój ślad pozostawiło w Międzyzdrojach już 123 artystów,  głównie aktorów, wśród nich: Beata Tyszkiewicz, Krystyna Janda, Bogusław Linda, Janusz Gajos,Zbigniew Preisner, Krzysztof Kieślowski, Gustaw Holoubek. W zeszłym roku dołączyli do tego grona muzycy: Krzesimir Dębski, Zbigniew Górny, Anna Jurksztowicz i Janusz Józefowicz.

Od kilku lat najwybitniejsi artyści honorowani są również pomnikami ustawianymi wzdłuż Alei Gwiazd. Podczas zeszłorocznej edycji odsłonięto stolik zmarłego w styczniu 2011 r. Krzysztofa Kolbergera. To sylwetka aktora siedzącego przy stoliku z książką w dłoniach. Stanęła obok pomników Gustawa Holoubka i Jana Machulskiego.

AK
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  5.07.2012
Zobacz również
Lustro Poli Negri
Festiwal Komedy w Ostrowie Wielkopolskim
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll