PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Tegoroczny festiwal kładzie szczególny nacisk na animację plastelinową. Stąd pomysł by czołówkę i plakat V edycji Animatora przygotowała znana polska animatorka, Izabela Plucińska! Podczas festiwalu obejrzymy ponadto filmy Bruce’a Bickforda i inspirowany jego twórczością film Franka Zappy – „The Amazing Mr. Bickford”. Odbędą się również warsztaty animacji plastelinowej, które poprowadzi Monika Kuczyniecka.

Widzowie Animatora będą mieli okazję obejrzeć filmy Izabeli Plucińskiej, w tym m.in. ukończony w 2009 roku, największy, jak dotąd, projekt artystki – 25-minutową adaptację filmową znanej niemieckiej powieści Esterhazy autorstwa Irene Dische i Hansa-Magnusa Enzensbergera, opowiadającą o losach Esterhazego, młodego, nieco ślepawego i wychudzonego króliczka, którego patriarcha rodu, hrabia Esterhazy, wysyła do Berlina, by gdzieś w pobliżu tajemniczego Muru Berlińskiego znalazł dla siebie małżonkę, czy nagrodzony „Srebrnym Niedźwiedziem” na festiwalu w Berlinie film „Jam Session”.Frank Zappa twierdził, że „Bruce Bickford to geniusz...! Niewiele innych domowych wideoprodukcji  może się równać z latami starań i pracy nad najdrobniejszymi detalami „The Amazing Mr. Bickford”. Jest to film, który w przyszłości będzie wielokrotnie oglądany i podziwiany”. Obejrzymy również filmy samego Bickforda: tworzony przez bez mała 20 lat „Cas’l” oraz zestaw jego krótkometrażowych produkcji.

Polecamy także warsztaty animacji plastelinowej. Plastelina kojarzona jest zazwyczaj z beztroską zabawą, dzieciństwem i zapaskudzonym na stałe dywanem. Nie bez racji. Ale plastelina to przede wszystkim świetne medium artystyczne, o szerokim spektrum zastosowania w animacji poklatkowej. Możemy nią malować (Joan Gratz), przeistaczać i bawić się formą (Bruce  Bickford), czy konstruować lalki i całe scenografie przy jej użyciu (Nick Park, A. Elliot,  Gari Bardin).

Warsztaty są skierowane do osób, które mają za sobą już pierwsze kroki na polu animacji poklatkowej, a swoje doświadczenie chcą wzbogacić o pracę z plasteliną – materią wdzięczną, zaskakującą i dającą wiele możliwości twórczych.

więcej informacji>>>


GU
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  27.06.2012
Zobacz również
Światowa premiera "Flying blind" Katarzyny Klimkiewicz
Warsztaty prawne - Umowa dystrybucyjna: krok po kroku
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll