PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  25.06.2012
1 lipca, już po raz piąty, startuje festiwal filmowy Orange Kino Letnie 2012.  Pokazy odbywać się będą na sopockim molo i przy zakopiańskich Krupówkach.

W programie piątej edycji festiwalu znalazły się m.in. "O północy w Paryżu", "Baby są jakieś inne", "80 milionów", „Rzeź” czy oscarowe "Rozstanie". Filmowy „rozkład jazdy” został podzielony na dni tematyczne. Poniedziałki to filmy "Nie tylko dla facetów”, we wtorki będzie można oglądać "Kino skandynawskie” a w nim m.in. takie filmy jak duński "Włoski dla początkujących" czy norweski "Elling". W środy "z Orange i mega hitem”  między innymi "Kac Vegas w Bangkoku" oraz obie części Madagaskaru. W czwartki, w cyklu „Made in Poland” filmy z minionego roku: "Kret" z Borysem Szycem czy "Ki" z Romą Gąsiorowską. W piątki zaplanowany jest „Francuski czar" podczas projekcji "Amelii" czy "Jeszcze dalej niż północ", a w ramach sobotniego cyklu "Oscary, Oscary..." m.in. "Debiutanci" z Ewanem McGregorem. Na koniec tygodnia, w niedziele, „Rock’n’rollowe historie”, dokumentalne i fabularne opowieści o gwiazdach muzycznych np. "Rolling Stones w blasku świateł" filmowy zapis koncertu dokonany przez Martina Scorsese czy "Last Days" film inspirowany ostatnimi dniami z życia Kurta Cobaina.


W tym roku, po raz drugi, zostanie wręczona nagroda festiwalowa Diamentowy Klaps Filmowy, przyznawana aktorce lub aktorowi za osobowość, która wnosi do filmu pozytywne przesłanie, dostarczając widzom wielu wzruszeń i niezapomnianych emocji. Nagroda ta ma podkreślać wakacyjny charakter festiwalu Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane.  Statuetkę Diamentowego Klapsa Filmowego w 2011 roku odebrał Borys Szyc.

Na widzów czekają kina plenerowe, gdzie można oglądać filmy siedząc wygodnie na plażowych leżakach lub góralskich ławach. W każdej projekcji na Molo i przy Krupówkach, może uczestniczyć ponad 1000 osób. Seanse rozpoczynają się tuż po zachodzie słońca. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. W tym roku kino letnie w Zakopanem zmieniło lokalizację na Górną Rówień Krupową.

We wszystkie weekendy wakacji PKP Intercity, we współpracy z Orange i Outdoor Cinema, połączy Sopot i Zakopane specjalnym pociągiem z Wagonem Filmowym Orange Kino Letnie. W tej mobilnej sali kinowej, przez całą podróż, wyświetlane będą hity kinowe ostatnich lat. Ważny bilet na pociąg jest jednocześnie biletem wstępu do Wagonu Filmowego. Rodzicami chrzestnymi Wagonu Filmowego Orange Kino Letnie są Katarzyna Figura i Piotr Siwkiewicz, niezapomniany duet aktorski z  filmu Radosława Piwowarskiego "Pociąg do Hollywood".


fot. Orange Kino Letnie

W Sopocie, na festiwalowych gości, czeka największy na molo ogródek kawiarni LET'S ART CAFE, która mieści się w Domu Zdrojowym, tuż obok słynnej fontanny.

Repertuar oraz szczegółowe informacje dotyczące tegorocznej, jubileuszowej 5. edycji festiwalu można znaleźć pod adresem http://www.OrangeKinoLetnie.wp.pl. Na stronie internetowej festiwalu będzie można także głosować w plebiscycie na najlepszy film festiwalu, a wśród głosujących rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody.

Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2012 to projekt realizowany we współpracy miast partnerskich - Sopotu i Zakopanego. Organizatorem jest firma Outdoor Cinema – specjalista w organizacji projekcji filmowych na otwartych przestrzeniach. Sponsorem Tytularnym już po raz piąty jest Orange. Firmy współpracują przy tym projekcie z Sopockim Kąpieliskiem Morskim, Stowarzyszeniem Turystycznym Sopot oraz Biurem Promocji Zakopanego. Oficjalnym przewoźnikiem jest PKP Intercity, a partnerem strategicznym telewizja TVN. Patronami medialnymi są: Radio ZET, Planeta FM, Wirtualna Polska, Gazeta Wyborcza i Stopklatka. Imprezę wspiera także sieć salonów EMPIK, firma reklamy zewnętrznej AMS oraz sieć bankomatów Euronet. Sponsorami wspierającym są firmy Villeroy & Boch oraz Lotus Grill.


AK
Orange Kino Letnie
Ostatnia aktualizacja:  25.06.2012
Zobacz również
Muzyka na Festiwalu Animator
Organizatorzy "Nurtu" czekają na filmy
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll