PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  19.06.2012
Po długiej przerwie klubokawiarnia Chłodna 25 - w nowej, wyremontowanej odsłonie - zaprasza na kolejny pokaz filmowy.

Już 29 czerwca zapraszamy na spotkanie z animacją. Tym razem będą to najciekawsze filmy ubiegłorocznego Se-ma-for Film Festival. Temat przewodni pokazu to "Erotyki lalkowe".


"Amourette", reż. Maja Gehrig, fot. materiały organizatorów

29 czerwca (piątek)
Warszawa, Chłodna 25
godz.20.00
wstęp wolny!

PROGRAM:
Amourette (2009), Maja Gehrig, 5’20”
Dwie drewniane lalki uprawiają seks na papierze ściernym. Poprzez ciągłe zmiany pozycji ścierają się o podłoże. Nastrój waha się pomiędzy zapasami a grą miłosną. Wreszcie akt miłosny zmienia się w wyścig z czasem.

Blue, an erotic life (2010), Thibault (Tibo) Charroppin, 3’25”
BLUE: “Życie erotyczne” to narracja poklatkowa o życiu grudki gliny, zmagającej się z chronicznym uzależnieniem od seksu. Film ten bawi się kontrastem pomiędzy treścią graficzną odpowiednią dla dorosłych a jej groteskową prezentacją w technice poklatkowej. Taka kombinacja zaowocowała powstaniem absurdalnego, przesyconego czarnym humorem filmu. krótkometrażowego.

The peacock eye (2010), Gerlando Infuso, 13’
Sibylle Huntress, kolekcjonerka sztuki i artystka, szuka ostatniego pociągnięcia pędzlem.

Pussycat (2008), Takena Nagao, 5’
Ładna kotka wpada w kłopoty… Historia wyuzdanego romansu Wilka, Prosiaka i Kocicy.


"Twin girls of sunset street", reż. Marc Riba, Anna Solanas, fot. materiały organizatorów

Twin girls of sunset street (2010), Marc Riba & Anna Solanas, 13’
Maści, eliksiry i okłady. Enriqueta i Ramoneta, z Sunset Street nr. 17A w Barcelonie, zajmą się tobą dyskretnie, z szacunkiem i uprzejmie. Nie do sprzedaży w aptekach i drogeriach.

Venus (2010), Tor Fruergaard, 8’
Caroline i Rasmus mają problemy. Nie uprawiali seksu od czterech miesięcy. Ku rozpaczy Caroline, Rasmus wierzy, że rozwiązanie znajdzie w miejscowym klubie ze strip-teasem, a Caroline pozwala mu na te poszukiwania, desperacko próbując w ten sposób ratować ich związek. „Venus” to erotyczna komedia o odkrywaniu siebie nawzajem i znajdywaniu iskry tam, gdzie się jej najmniej spodziewamy.

Lucky day forever (2011), Alek Wasilewski, 16’
Prol 514 marzy o zwycięstwie w Wielkiej Loterii, w której główną nagrodą jest awans do elitarnej społeczności Białych. Tam wszyscy są piękni, młodzi i szczęśliwi, a życie upływa na nieustającej, beztroskiej zabawie. Pewnego dnia jego marzenie się spełnia… Ale czy tego właśnie pragnął? Czy świat Białych jest rzeczywiście tym miejscem, w którym odnajdzie szczęście?


STUDIO FILMOWE SE-MA-FOR
Początki Se-ma-fora sięgają 1947 roku, kiedy to nakręcono pierwszy polski, lalkowy film animowany "Za króla Krakusa" w reżyserii Zenona Wasilewskiego. Wydarzenie to zapoczątkowało powstanie Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for z którym, w różnych okresach, współpracowali wybitni polscy artyści min. Krzysztof Penderecki, Roman Polański, Krzysztof Komeda, Janusz Majewski, Filip Bajon, Krzysztof Krazue, Zbigniew Rybczyńki, Tadeusz Wilkosz, Marek Skrobecki czy Piotr Dumała.

Początkowo Se-ma-for zasłynął jako pierwsza i jedyna w Polsce wytwórnia filmów lalkowych. Z czasem zaczęto produkować także filmy dokumentalne ("Z głębokości wołam", "Treser żuków"), eksperymentalne (Zbigniew Rybczyński, Stefan Schabenbeck, Hieronim Neumann) i rysunkowe (np. seriale dla dzieci "Przygody Kota Filemona", "Zaczarowany ołówek", "Przygód Kilka Wróbla Ćwirka").

W 1999 roku państwowe Studio zostało postawione w stan likwidacji, a na jego miejsce powstała spółka Se-ma-for Produkcja Filmowa, która miała kontynuować tradycje starego Se-ma-fora czyli produkcję filmów animowanych, ze szczególnym uwzględnieniem lalkowych ("Ichthys" i "Danny Boy" Marka Skrobeckiego oraz "Maska" Braci Quay).

W Se-ma-forze powstało ponad 1400 filmów (w tym około 800 lalkowych), które zdobyły na całym świecie ponad 300 nagród i wyróżnień na czele z nagrodą OSKARA za film "Tango" Zbigniewa Rybczyńskiego w 1983 roku oraz za film "Piotruś i Wilk" Suzie Templeton w 2007 roku.


Portalfilmowy.pl jest patronem medialnym cyklu.

GU
Chłodna 25
Ostatnia aktualizacja:  20.06.2012
Zobacz również
Animator: „The Suicide Shop” Leconte'a i “Przemiana” braci Quay
Kino Letnie w Gdyni Orłowie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll