PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Już w najbliższą środę, 20-stego czerwca, odbędzie się pokaz „Czarnej córki”, dokumentu o Cygance, która należała do ostatniego pokolenia wędrującego taborami. Po projekcji odbędzie spotkanie z autorką filmu, Anną Skorupą. Organizatorami pokazu są Szkoła Wajdy oraz księgarnia Instytutu Reportażu Wrzenie Świata. 
 
Film Anny Skorupy, zrealizowany w ramach Programu Dokumentalnego DOK PRO w Szkole Wajdy, jest spotkaniem ze starą Cyganką, która w dzieciństwie wędrowała w tradycyjnym, cygańskim taborze. Dziś  bohaterka wraca na leśną polanę na Mazurach, gdzie 50 lat temu obozował jej tabor. Przepiękne plenery, las i woda otwierają pamięć, a widz wkracza w fascynujący świat Cygan.




Pokaz „Czarnej córki” i dyskusja z autorką, którą poprowadzi Paweł Goźliński, będą początkiem stałego cyklu organizowanego przez Szkołę Wajdy i Instytut Reportażu. Następny pokaz odbędzie się po przerwie letniej, we wrześniu. Zaprezentujemy wówczas film Magdaleny Szymków, „Mój Dom”, który otrzymał Nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich za montaż dla Stefana Parucha na 52. Krakowskim Festiwalu Filmowym. W październiku pokazany zostanie dokument Radki Franczak "Gdzie jest Sonia?" opowiadający o prawosławnej mniszce, która w sztywnych ramach prawosławnego klasztoru odnajduje świat pełen życia, piękna i artystycznej ekspresji. W listopadzie natomiast goście Wrzenia Świata będą mogli napić się gorącej czekolady, która jest motywem przewodnim filmu Grzegorza Brzozowskiego „Dzisiaj w Warszawie, jutro gdzieś w świecie”, romantycznej historii Niemki i Belga, których połączyła Warszawa, Erazmus i couchsurfing.

Wszystkim pokazom towarzyszyć będą spotkania z reżyserami oraz specjalnymi gośćmi, zaproszonymi przez Instytut Reportażu. Pokaz filmu „Czarna córka” rozpocznie się 20 czerwca o godzinie 19 w księgarni Wrzenie Świata przy ul. Gałczyńskiego 7.
 
 
dd
materiały prasowe
Ostatnia aktualizacja:  19.06.2012
Zobacz również
Kino Letnie w Gdyni Orłowie
"Jeż Jerzy" kontra film aktorski
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll