PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Organizatorzy 5. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO 2012 w Radomiu postanowili zakpić z miejskich legend i nieciekawego wizerunku miasta. Festiwal odbędzie się w dniach 18-23 czerwca.

KAMERALNE LATO, festiwal młodego kina, połączony z warsztatami filmowymi dla młodzieży, już na stałe zagościł na mapie wydarzeń kulturalnych w Polsce. W wydarzenia festiwalu angażowane jest co roku całe miasto – od miejskich instytucji kultury po komercyjne i prywatne inicjatywy. Istotnym elementem imprezy są także szkolenia filmowe prowadzone przez gwiazdy polskiego kina.


W tym roku, wyjątkowo, podczas KAMERALNEGO LATA, drużyny warsztatowe mają do zrealizowania dwa krótkie filmy, za pośrednictwem których zmierzą się z obiegowymi opiniami, legendami miejskimi, a nawet plotkami i stereotypami dotyczącymi Radomia. Tegoroczny festiwal odbędzie się pod hasłem „POGROMCY RADOMSKICH MITÓW”.

Jakie mity obalać będzie KAMERALNE LATO 2012? - Jako mity możemy rozumieć zarówno klasyczne legendy miejskie, czyli przekazywane z ust do ust, mrożące krew w żyłach wcale-nie-takie-prawdziwe historie, jak i mity, które narosły wokół samego Radomia - tłumaczy Michał Grosiak, Dyrektor Ogólnopolskich Spotkań Filmowych.  - Radom jest jednym ze średniej wielkości miast, które zupełnie niesłusznie występują w żartach i niekiedy są nawet obiektem docinków i kpin. Chcemy przewrotnie zabawić się tym wizerunkiem - wyjaśnia Grosiak.
 
W ramach warsztatów zostanie zrealizowana fabuła oraz dokument. O tym, czy będą to filmy o historii, stereotypach czy zabawne filmiki rodem z kwejka, zadecydują sami warsztatowicze. Ci mają szansę zgłosić się do 11 czerwca (przedłużony termin) poprzez formularz na stronie www.kameralnelato.pl.

Grupy filmowe poprowadzą: amerykański reżyser polskiego pochodzenia Jarek Kupść ("Reflecting Pool", "Slumberland", "Recoil") oraz uznany operator filmowy Radosław Ładczuk ("Jesteś Bogiem", "Sala Samobójców"). Wykłady i otwarte szkolenia przygotują aktorzy: Antoni Królikowski ("Lejdis", "Mała Matura 1947") i Anna Mucha ("Och Karol 2", "Chłopaki Nie Płaczą"), montażysta filmowy Rafał Listopad ("Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski Padł", "Katyń") oraz scenarzysta Maciej Pisuk ("Jesteś Bogiem").

Tradycją tego odbywającego się w Radomiu festiwalu, są warsztaty prowadzone przez znanych i utytułowanych twórców filmowych. Także w tym roku nie zawiedzie nas oferta festiwalowa, składająca się m.in. z warsztatów dla młodzieży, czy też Konkursu Filmów Odrzutowych Hyde Park. Najważniejszym punktem imprezy pozostaje jednak jak zawsze konkurs główny, do którego mogą zgłaszać swoje produkcje twórcy filmu niezależnego.

Organizatorem 5. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO jest Stowarzyszenie „FILMFORUM”, współorganizatorami: Fundacja Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA oraz Urząd Miejski w Radomiu.

kr
Ostatnia aktualizacja:  20.06.2012
Zobacz również
Świdnica: "Daas" triumfuje na Festiwalu Reżyserii Filmowej
Kraków: triumfatorka Konkursu Polskiego mówi o przyzwoleniu na zło
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll