PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU

Kompozytor muzyki filmowej, autor piosenek oraz reżyser teatralny Stanisław Syrewicz będzie bohaterem 15. Festiwalu Muzyki Filmowej w Łodzi. Syrewicz jest autorem muzyki do ponad stu filmów.

W programie tegorocznego festiwalu znajdą się koncerty z muzyką bohatera imprezy, warsztaty kompozytorskie, pokazy filmowe i spotkania autorskie.

Stanisław Syrewicz, fot. Akpa

Jubileuszowy festiwal rozpoczną warsztaty kompozytorskie, które w czwartek w Muzeum Kinematografii poprowadzą prof. Henryk Kuźniak i prof. Marian Szukalski, a w piątek - Zdzisław Szostak i Andrzej Krauze.

W piątek po oficjalnym otwarciu festiwalu w kinie Kinematograf zaplanowano projekcję filmu "A woman at war" w reż. Edwarda Benneta, a wieczorem w kościele ewangelicko-augsburskim św. Mateusza odbędzie się Koncert Pokoleniowy Multimedialny z muzyką bohatera imprezy.

Wystąpią m.in. Monika Borzym, Katarzyna Łaska, Ewa Konstancja Bułhak, Andrzej Lampert, Piotr Gucia oraz trio w składzie: Krzysztof Herdzin, Grzegorz Poliszak i Bartosz Szetela. W nocy w ogrodach Muzeum Kinematografii zaplanowano prezentację odcinka serialu "Dom nad rozlewiskiem" z muzyką Stanisława Syrewicza oraz spotkanie twórców z gośćmi festiwalu.

Na sobotę Festiwal przenosi się do Filharmonii Łódzkiej. Warsztaty kompozytorskie "Muzyka uwięziona na taśmie filmowej" poprowadzą Stanisław Syrewicz oraz pianista, kompozytor i aranżer Krzysztof Herdzin. Wieczorem w Filharmonii odbędzie się Koncert Galowy "Po prostu Syrewicz".

Suitę z muzyki filmowej kompozytora oraz jego piosenki wykonują m.in. Małgorzata Walewska, Monika Borzym, Katarzyna Łaska, Ewa Konstancja Bułhak Damian Aleksander i Andrzej Lampert. Polską Orkiestrę Radiową poprowadzi Krzysztof Herdzin. W czasie koncertu po raz 11. wręczona zostanie nagroda im. Tomasza Gaduły-Zawratyńskiego.

W niedzielę dla najmłodszych w kinie Kinematograf zaplanowano projekcję filmu "Awantura o Basię" oraz spotkanie z jego reżyserem Kazimierzem Tarnasem.

Do końca czerwca w Grand Bar 13 przy ul. Piotrkowskiej zobaczyć będzie można wystawę plakatów podsumowującą 15 lat Festiwalu Muzyki Filmowej w Łodzi. Imprezie towarzyszyć będzie przegląd filmów z muzyką Syrewicza w kinie Kinematograf.

GW
PAP
Ostatnia aktualizacja:  20.06.2012
Zobacz również
Kraków, Helena Třeštíková. Wejście smoka
Krakowski Festiwal Filmowy. Kuluary (foto)
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll