PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  19.05.2012
"Noc Muzeów" w Warszawie już po raz dziewiąty - do udziału zgłosiło się ponad 200 instytucji. Nocnym markom polecamy bogaty program filmowy.

Na Filmową Noc Muzeów zaprasza swoich gości Czeskie Centrum w Alei Róż. Tu od godziny 19.00 trwać będzie filmowy program „Czesi o sobie w filmie“, a w nim: „Przygody dobrego wojaka Szwejka“, „Czeski sen“ i przegląd animacji ostatniej dekady. W Węgierskim Instytucie Kultury niepowtarzalna okazja by zobaczyć "Ósmy dzień tygodnia" Judit Elek, ze wspaniałymi rolami Mai Komorowskiej i Franciszka Pieczki.W budynku PAST-y otwiera się tej nocy kino PAST: a w programie „Generał NIL“ Ryszarda Bugajskiego i „Historia Roja“ w reżyserii Jerzego Zalewskiego. W kinie Kultura - cała noc z filmami ze Studia Munka – krótkimi animacjami, dokumentami i fabułami. W programie między innymi: „Urodziny“ Macieja Sobieszczańskiego, „Jezioro“ Jacka Piotra Bławuta, „Mój tata Lazaro“ Marcina Filipowicza.

Goście kina Świt usłyszą muzykę do wspaniałego filmu "Mocny człowiek" w reżyserii Henryka Szaro, którą skomponował i wykona warszawski multi-instrumentalista Marcin Pukaluk. Film "Mocny człowiek" Henryka Szaro z 1929 roku, na podstawie powieści Stanisława Przybyszewskiego, jest jednym z ostatnich i najlepszych polskich filmów epoki kina niemego. Należy też do najstarszych filmów polskich znajdujących się w bogatych zbiorach Filmoteki Narodowej.

Biblioteka Publiczna m. St. Warszawy na Koszykowej zaprasza na noc z Bolesławem Prusem – pisarza związanego zarówno z Warszawą jak i z Biblioteką, której przekazał swój księgozbiór i rękopisy. Na kinomanów czekają projekcje filmów, adaptacji powieści Prusa: „Lalka“ w reżyserii Wojciecha Hasa oraz „Faraon“ Jerzego Kawalerowicza.

I coś dla najmłodszych: Kluboksięgarnia „Numery Litery“ organizuje warsztaty wokół bohaterów z „Gwiezdnych Wojen“. Tej nocy można będzie wykonać świetlny miecz i maski a Darth Vader nadaje się do ...schrupania.

Więcej o programie tegorocznej edycji Nocy Muzeów w Warszawie


EJ
portalfilmowy.pl/informacja własna
Ostatnia aktualizacja:  20.06.2012
Zobacz również
Planete+ Doc: Oto nagrodzone filmy
Planete+ Doc: Pałac jak wehikuł czasu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll