PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU

„Zimowy ojciec” („Wintertochter”) w reżyserii Johannesa Schmida  27 kwietnia otrzymał Nagrodę Niemieckiej Akademii Filmowej za Najlepszy Film dziecięcy 2011 roku. 

„Zimowy ojciec” to  historia młodej dziewczynki Katki, która podczas wigilijnego wieczoru przez przypadek dowiaduje się, że jej biologicznym ojcem nie jest Daniel, jak dotąd uważała, lecz Alexej, dawna miłość jej matki. Jedyne, co wie o Alexeju to, że jest on rosyjskim marynarzem, a jego statek cumuje w Polsce do Nowego Roku. Myśl o „nowym” ojcu nie daje Katce spokoju. Dziewczynka chce się dowiedzieć, kim on jest, jak wygląda, ale przede wszystkim, co ma jej do powiedzenia. Koniecznie chce się z nim spotkać…


Kadr z filmu "Zimowy ojciec", fot. materiały prasowe

W filmie występują m.in. Daniel Olbrychski, Julia Kamińska, Aleksandra Górska oraz Ryszard Barycz. - Dla nas ta nagroda, to przede wszystkim satysfakcja, że film został już doceniony w Niemczech. Jest to nagroda Akademii Filmowej, więc to filmowcy głosując decydują, kto zwycięża - tym bardziej cieszy – mówi Mikołaj Pokromski. Mamy tez nadzieję, że nagroda pomoże w dotarciu do większej ilości widzów w Niemczech i -  mamy nadzieję - także w Polsce (dystrybucja planowana jest na zimę 2012/2013), co pozwoli w lepszym zrozumieniu naszej wspólnej polsko-niemieckiej historii – dodaje Pokromski.


Kadr z filmu "Zimowy ojciec", fot. materiały prasowe

Producentami filmu są Pokromski Studio oraz Schlicht Und Ergreifend Film GmbH.  Film powstał przy wsparciu Gdyńskiego Centrum Kultury oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


Kadr z filmu "Zimowy ojciec", fot. materiały prasowe

 

Pokromski Studio ( po wydzieleniu z niego Studia Efekt, specjalizującego sięl w usługach z zakresu Art Department) koncentruje się na usługach i koprodukcji filmów dokumentalnych oraz fabularnych z partnerami z Europy Zachodnie,  a przede wszystkim z Niemiec.


Zdjęcie z gali rozdania nagród, fot. materiały prasowe

Spółka Schlicht und Ergreifend Film GmbH  wyłoniła się ona z kolektywu kreatywnego Liblingsfilm reżyserów Marcusa H. Rosenmüllera, Stefana Betza i kierownika produkcji Thomasa Blieningera, jak również z Schlicht und Ergreifend Filmproduktion Philippa Budwega (produkcja) i Johannesa Schmida (reżyseria).

KS
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  20.06.2012
Zobacz również
Petr Zelenka w Kinie na Granicy - wywiad
Żuławski - szepty i krzyki w Nowym Jorku
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll