PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
21 filmów z kilkunastu krajów, w tym 8 z Polski, rywalizuje o nagrodę na festiwalu filmów o pracy i godności człowieka.

10. edycja Gdańsk DocFilm Festival rozpoczęła się 2 maja  2012 roku i zakończy się 6 maja. Jubileuszowa edycja festiwalu odbywa się pod hasłem: "Świętuj z nami w kinie!". Na konkurs wpłynęło ponad 200 filmów z 38 krajów z całego świata. Program 10. edycji Gdańsk DocFilm Festival oprócz projekcji konkursowych przewiduje m.in. spotkania z twórcami polskimi i zagranicznymi, pokazy filmów dokumentalnych z całego świata, projekcje 7 filmów w ramach "Panoramy Polskiej" oraz projekcje 9 obrazów w ramach "Panoramy Światowej".



Polskę w konkursie na Gdańsk DocFilm Festival reprezentują: "3 dni wolności" Łukasza Borowskiego, "Hakawati" i "Na północ od Kalabrii" Marcina Sautera, "Kiedyś będziemy szczęśliwi" Pawła Wysoczańskiego, "Koniec lata" Piotra Stasika, "Lekarze" Tomasza Wolskiego, "Paparazzi" Piotra Bernasia i "Planeta Kirsan" Magdaleny Pięty.

Filmy konkursowe powstały m.in. w Szwajcarii, Rumunii, Luksemburgu, Indiach, Serbii, Izrealeu i Holandii. "Czasami praca ukazana jest jako prawdziwy sens życia człowieka - jego największa pasja i spełnienie. Są też historie, które przybliżają nam dramatyczne problemy ludzi w związku z wykonywanym zajęciem czy brakiem możliwości jego wykonywania i konsekwencjami z tym związanymi" – piszą w komunikacie organizatorzy imprezy.

Pod koniec każdego dnia festiwalowego odbędzie się projekcja filmu fabularnego z Bollywood.  Filmy oceniać będzie jury w składzie: operator Jacek Petrycki, holenderska reżyserka Astrid Bussink oraz dyrektor Azjatyckiej Akademii Filmowo-Telewizyjnej Sandeep Marwah.




Główna nagroda festiwalu to 10 tys. zł oraz statuetka Brama Wolności, przedstawiająca fragment muru z otwartymi na oścież wrotami.

Konkursowym projekcjom towarzyszyć będą pokazy specjalne. W ramach projektu "Global Prosperity", który pokazuje znajdujące się w Indiach największe złomowisko statków na świecie,  zaprezentowany zostanie reportaż Maxa Cegielskiego, spotkanie z twórcą oraz Michałem Szlagą, fotografem biorącym udział w projekcie, od lat także dokumentującym przemiany w stoczni w Gdańsku.

Projekcje festiwalowe odbywają się w kinach Neptun i Kameralne w Gdańsku.


WRÓB
Informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  8.08.2013
Zobacz również
Festiwal w Gdyni: mecz na plaży
Drygas wygrywa w Budapeszcie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll