PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
10. Festiwal Nowego Filmu Polskiego – Filmland Polen rozpocznie się w dniach 28-30 kwietnia w Hanowerze, Hamburgu i Lubece.

Festiwal już od 15 lat koncentruje się na promocji polskiej kinematografii w Niemczech. Podczas tegorocznej edycji, od kwietnia do grudnia, twórcy festiwalu zorganizują projekcje 45 najciekawszych polskich filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych zrealizowanych w 2010 i 2011 roku. Festiwal otworzy, triumfator tegorocznych Orłów, "Róża" Wojciecha Smarzowskiego. Reżyser filmu pojawi się podczas projekcji w Hanowerze i Hamburgu.


"Róża", reż. Wojciech Smarzowski, fot. Monolith

Wśród nowych produkcji widzowie będą mieli okazję zapoznania się z również z debiutami fabularnymi: "Sala samobójców" Jana Komasy, "Lęk wysokości" Bartosza Konopki, „Ki” Leszka Dawida, "Wymyk" Grega Zglińskiego, czy "Kret" Rafaela Lewandowskiego.

Z okazji roku Janusza Korczaka, w ramach programu „Polskie Kino Młodego Widza” odbędą się projekcje poświęcone jego osobie i twórczości: „Król Maciuś Pierwszy” – animacja Sandora Jesse i Lutza Stütznera, „Bankructwo Małego Dżeka” – spektakl telewizyjny Agnieszki Glińskiej oraz "Korczak" Andrzeja Wajdy. W ramach Festiwalu odbędą się także pokazy filmów pod hasłem „Kosmopolici – Tydzień z polskim i nie tylko polskim filmem”, w tym: "Code Blue" Urszuli Antoniak, "Dwa ognie" Agnieszki Łukasiak, "Italiani" Łukasza Barczyka, "Nagroda" Pauli Markovitch, "Młyn i krzyż" Lecha Majewskiego, "Sponsoring" Małgorzaty Szumowskiego, "W ciemności" Agnieszki Holland. Organizatorzy zapowiadają także wieczór dokumentu z historią polsko-niemiecką w tle, „Noc Trzech Kolorów, czyli trylogia Krzysztofa Kieślowskiego” i „Weekend z Andrzejem Wajdą i jego filmami” w Hamburgu.

Poza projekcjami, organizatorzy Festiwalu przewidzieli dodatkowe atrakcje: spotkania z twórcami z Polski, w tym między innymi: z Bartoszem Konopką, Romą Gąsiorowską, Agatą Kuleszą, Marcinem Dobrocińskim, Jakubem Gierszałem, Adamem Woronowiczem, Krzysztofem Stroińskim. Podczas tegorocznej edycji festiwalu odbędzie się także podsumowanie wyników plebiscytu publiczności przeprowadzonego w 2011 roku oraz losowanie nagród ufundowanych przez kina.www.pisf.pl
Ostatnia aktualizacja:  20.06.2012
Zobacz również
Off Plus Camera dzień 7. - W wielkim ciele wrażliwy duch
Na minutę przed Euro: Football Film Festival
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll