PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Już 20 kwietnia odbędzie się druga edycja Festiwalu FilmUW, tym razem pod hasłem „Między hitem a kitem”. Przegląd polskich filmów klasy B, kicz party czy ‘Bitwa na suchary’ to tylko niektóre atrakcje. Na wszystkie imprezy wstęp wolny!

Festiwal, organizowany przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia. Widzowie będą mieli wyjątkową okazję  zobaczyć polskie produkcje, które niejednego krytyka filmowego  przyprawiły o ból głowy. Wygłodniałe zombie, mordercze straszydło średniowiecznego zamku czy zmutowani naukowcy to tylko kilku spośród bohaterów, którzy pojawią się na ekranie kina Alchemia.


"Klątwa Doliny Węży", fot. Studio Kadr

W trakcie trzech dni trwania przeglądu zostaną zaprezentowane dawne, nieraz zapomniane, ale wyjątkowe dla rodzimej kinematografii perły kina klasy B, takie jak "Klątwa Doliny Węży" czy "Pan Kleks w kosmosie". W programie znalazły się także filmy nowsze, w których znani aktorzy oraz celebryci z pierwszych stron gazet walczą o życie w starciu z najbardziej absurdalnymi potworami rodem z filmów grozy. Widzowie będą mieli również okazję obejrzeć kilka produkcji, które nigdy nie trafiły do szerszej dystrybucji – filmy offowe, w których estetyka kiczu stanowi źródło twórczej inspiracji.

To nie jedyne atrakcje, które czekają na uczestników Festiwalu. Oprócz projekcji, w  Alchemii odbędą się także spotkania z twórcami prezentowanych filmów. W zaciszu sali kinowej na Starym Mieście o swoich produkcjach opowie np. Bodo Kox, jeden z najważniejszych reżyserów polskiego undergroundu. To również jedyna okazja, aby posłuchać opowieści aktora Roberta Gonery o kulisach pracy na planie produkcji sci-fi oraz o jego podróży po światach równoległych (!) w filmie „Arche. Czyste zło”.

Dokładny harmonogram projekcji, opisy wszystkich wydarzeń oraz informacje o rezerwacji bezpłatnych wejściówek znajdują się na stronie www.festiwalfilmuw.pl

EJ
Solec 44
Ostatnia aktualizacja:  20.06.2012
Zobacz również
Wszystkie fillmy Hitchcocka na jednej imprezie
Film o Marinie Abramović na Festiwalu Nowe Horyzonty
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll