PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU

W tym roku, poza „Dniem kobiet” w Konkursie Głównym, Studio Munka będzie miało również silną reprezentację w Konkursie Młodego Kina. Do konkursu zakwalifikowane zostały wszystkie, zgłoszone przez Studio Munka filmy!

Do Konkursu Młodego Kina, Studio Munka zgłosiło siedem tytułów: "Łaska", "Mika", "Offline", "Serce do walki", "Basia z Podlasia", "Chomik" oraz "Jezioro". Komitet Organizacyjny 37. Gdynia Film Festival. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, zakwalifikował wszystkie zgłoszone filmy.

"Chomik", fot. Studio Munka

"Łaska" Elizy Subotowicz opowiada o Weronice, która przyjeżdża do małego miasta wraz z 9-letnią córką, aby szukać pomocy u księdza w miejscowej parafii. Niespodziewana wizyta otwiera jednak stare rany.

Bohaterka filmu "Mika" w reżyserii Joanny Wilczewskiej, to 30-letnia reporterka, której koleje losu układają się w przewrotny prequel komedii romantycznej – co się dzieje zanim Ona pozna Jego?

"Offline", fot. Studio Munka

Nastoletni Kacper - bohater filmu "Offline" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego - zna Anię od jakiegoś czasu. Dziewczyna okazała się jego ideałem. Jest tylko jeden mały mankament... Dziewczyna nie istnieje. Nigdy nie istniała. A Kacper postanawia ją odnaleźć…

"Serce do walki" Tomasza Matuszczaka, to uwspółcześniona wersja szekspirowskiego dramatu. Maciek i Julka, dzisiejsi Romeo i Julia, stoją po przeciwnych stronach futbolowej barykady, a ich miłość rozpoczyna serię tragicznych zdarzeń. Terenem osiedla, na którym mieszkają bohaterowie, od lat rządzą kibice z dwóch, rywalizujących klubów piłkarskich: Czarnych i Pogoni.

"Basia z Podlasia", fot. Studio Munka

"Basia z Podlasia" w reżyserii Aleksandra Dembskiego – gorzka komedia obyczajowa o zabarwieniu romantycznym. Holender - Evert, zafascynowany romantycznym wizerunkiem Polek, wykreowanym za sprawą internetu, szuka w Polsce żony. Jednym ze sposobów na znalezienie właściwej kandydatki na żonę jest organizacja castingu.

"Chomik" Bartka Ignaciuka to zwariowana historia wypadku chomika o imieniu Przemek, którego nieszczęśni właściciele - starsi państwo - znajdują pewnego razu pod oknami z przypiętym do ramion spadochronem z chusteczki, i w kasku z nakrętki od dezodorantu. Autorem lotniczego eksperymentu okazuje się wnuczek starszych państwa - dziewięcioletni Krzyś. Po tym filmie, każdy zada sobie to ważne pytanie: ile wart jest chomik?

"Jezioro", fot. Studio Munka

"Jezioro" Jacka Piotra Bławuta to historia Tadeusza, który po śmierci żony próbuje odkryć pozostawioną przez nią w głębinach jeziora tajemnicę. "Cudza dusza - ciemny las" to kluczowa sentencja dla tego filmu. To opowieść o zawikłanych relacjach międzyludzkich oraz o próbie odzyskania czasu straconego, próbie poznania osoby, której już nie ma.

Do Konkursu Młodego Kina, zakwalifikowano w tym roku, łącznie z filmami ze Studia Munka, 29 tytułów. 37. Gdynia Film Festival odbędzie się w dniach 7-12 maja, terminy projekcji poszczególnych filmów nie są jeszcze znane.

GW
Studio Munka
Ostatnia aktualizacja:  20.06.2012
Zobacz również
Festiwal w Gdyni: filmy młodych i niezależnych twórców
Off Plus Camera: Młodzi reżyserzy na festiwalu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll