PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
19. edycja największego i najbardziej prestiżowego festiwalu filmów dokumentalnych w Ameryce Północnej Hot Docs odbędzie się w dniach 26 kwietnia - 6 maja w Toronto. Festiwal zaprezentuje 189 najlepszych filmów dokumentalnych z całego świata. Wśród nich znalazły się dwa Polskie dokumenty.

Do selekcji festiwalu nadesłano w tym roku ponad 2000 zgłoszeń, z których wybrano 189 filmów reprezentujących 51 krajów. Tegoroczne Hot Docs to 11 programów prezentujących najciekawsze filmy dokumentalne zrealizowane w ciągu ostatniego roku. Oprócz programu filmowego festiwal jak co roku zaoferuje swoim gościom także bogatą ofertę wydarzeń branżowych. Oprócz odbywających się co roku targów Doc Shop, odbędą się liczne konferencje, Hot Docs Forum, warsztaty i masterclassy. Podobnie jak w poprzednim roku, na zbliżającej się kolejnej edycji targów Doc Shop goście z kilkudziesięciu krajów z całego świata będą mieli okazję obejrzeć aż 24 polskie filmy dokumentalne zebrane w specjalnym programie POLISH DOCS przygotowanym przez Krakowską Fundację Filmową. Hot Docs co roku odwiedza około 2000 profesjonalistów związanych ze światową branżą dokumentalną.


"Co raz zostało zapisane", reż M. Rath, fot. Yori Fabian

Po roku ubiegłym, gdzie w selekcji konkursowej można było znaleźć aż cztery polskie filmy dokumentalne, do programu nadchodzącego festiwalu zakwalifikowały się dwa polskie filmy. „Co raz zostało zapisane” — 11 minutowa etiuda autorstwa Martina Ratha — studenta łódzkiej szkoły filmowej. Do tej pory pokazywana już na prawie 30 festiwalach dokumentalnych i krótkometrażowych, zostanie zaprezentowana w ramach programu Special Presentations obok 28 najciekawszych filmów pojawiających się w festiwalowych programach na całym świecie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Film będzie miał szansę na zdobycie nagrody dla najlepszego filmu krótkometrażowego festiwalu oraz nagrody publiczności. Drugi z filmów - pełnometrażowe „Polish Illusions” autorstwa Jacoba Dammasa i Helge Rennera będzie można zobaczyć w sekcji World Showcase. Film zrealizowany w koprodukcji niemiecko – duńskiej, można było w ubiegłym roku zobaczyć na Krakowskim Festiwalu Filmowym — wówczas w wersji 64 minutowej.

strona festiwalu>>>GU
KFF
Ostatnia aktualizacja:  31.03.2012
Zobacz również
Weekendowy Magazyn Filmowy "nagrodził" najgorszy polski film
Agnieszka Holland nagrodzona przez Czechów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll