PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W poniedziałek 26 marca w Warszawie startuje Telekawiarnia – wspólna inicjatywa Chłodnej 25 i Telewizji Kino Polska.

W programie co miesiąc film, oglądany prosto z telewizora, a przed nim spotkanie z gościem, czyli spektakularny powrót do tradycji klubów dyskusyjno-filmowych. Na dobry początek w tej roli wystąpi Józef Gębski, autor komedii „Filip z konopi”.

Podobne seanse będą się odbywały raz w miesiącu. Za przygotowanie programu odpowiada redakcja Telewizji Kino Polska, a przestrzeni na ten cel użycza klubokawiarnia Chłodna 25 – jeden z bardziej wiarygodnych adresów, jeśli chodzi o kulturalną ofertę dla warszawiaków. Podczas kolejnych spotkań zobaczymy tu kino z różnych okresów i wszystkich praktycznie gatunków – od melodramatu przez kryminał aż po komedię, a nawet film oświatowy i dokumentalny. Zasady są proste: każda projekcja odbywa się na żywo z telewizora, poprzedza ją spotkanie z gościem, wstęp jest bezpłatny, a satysfakcja – gwarantowana.Telekawiarnia Dokładnie tak będzie też w pierwszy Telekawiarniany wieczór. W poniedziałek 26 marca, w ramach stałego cyklu Telewizji Kino Polska pod hasłem „Komedie wieczorową porą”, reżyser Józef Gębski zaprosi widzów na „Filipa z konopi” . Film powstał w roku 1981, a w jego doborowej obsadzie znaleźli się m.in. Jerzy Bończak, Magdalena Wołłejko, Bożena Dykiel, Wiesław Gołas, Jan Himilsbach, Barbara Krafftówna, Andrzej Kopiczyński, Zenon Laskowik i Bohdan Smoleń.

Znakomite role aktorów, dialogi autorstwa Marii Czubaszek, doskonale je kontrapunktująca muzyka Wojciecha Karolaka i kabaret Tey w swojej popisowej formie – to tylko niektóre z licznych zalet „Filipa”. Ci, którzy w poniedziałek pojawią się na Chłodnej mają szansę na rozmowę z reżyserem i usłyszenie ciekawych anegdot z filmowego planu.

Poza wyznaczonymi datami spotkań Telewizję Kino Polska na Chłodnej będzie także można oglądać na co dzień, w sali na dole. Twórcy Telekawiarni chcą w ten sposób stworzyć nową tradycję:  – Wszyscy pamiętamy sceny z seriali takich jak „Dom” czy „Alternatywy”, w których mieszkańcy jednej klatki w bloku spotykali się na wspólne oglądanie telewizji u sąsiada, szczęśliwego posiadacza odbiornika TV – mówi Joanna Rożen-Wojciechowska, szefowa Telewizji Kino Polska.

Telekawiarnia czeka na gości już w najbliższy poniedziałek – 26 marca o 19:15.


EJ, WRÓB
Kino Polska
Ostatnia aktualizacja:  10.04.2012
Zobacz również
Febiofest 2012 - w Pradze mówią po polsku
[Korespondencja] Sofia - nagrody zostały rozdane
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll