PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Wśród ogłoszonych przez Stowarzyszenie Promocji Rumuńskiego Filmu nominacji do tegorocznych nagród Gopo, odpowiednika francuskich Cezarów, znalazły się mocne polskie akcenty.

Doceniono twórców rumuńsko-polskiej koprodukcji "Droga na drugą stronę" – autora muzyki do filmu, Piotra Dziubka oraz odpowiedzialnych za dźwięk - Piotra Witkowskiego i Sebastiana Włodarczyka z Alvernia Studios. Sam dokument w reżyserii Anci Damian otrzymał zaś nominację w kategorii najlepszy film.


 
"Droga na drugą stronę", która w grudniu gościła w polskich kinach, to jedyna w swoim rodzaju hybryda animacji, dokumentu i fikcji skupiona wokół autentycznych wydarzeń z lat 2007 - 2008. Opowiada historię Claudiu Crulica – rumuńskiego więźnia, który zmarł w wyniku czteromiesięcznej głodówki prowadzonej w krakowskim areszcie, w proteście przeciwko wątpliwym przesłankom jego zatrzymania.

Udział Polaków w powstawaniu filmu był znaczny – Piotr Dziubek, kompozytor, akordeonista i pianista skomponował muzykę, a udźwiękowieniem produkcji zajęli się inżynierowie dźwięku z Alvernia Studios – Piotr Witkowski i Sebastian Włodarczyk.
 
- Warstwa dźwiękowa filmu "Droga na drugą stronę" ma szczególne znaczenie, bo narracja prowadzona jest z offu przez nieżyjącego już głównego bohatera. Dlatego zarówno reżyser filmu, jak i nam, bardzo zależało na właściwym - szczegółowym i realistycznym -  oddaniu w warstwie dźwiękowej tego subiektywnego aspektu opowiadanej historii ” – mówi Sebastian Włodarczyk, z wytwórni Alvernia Studios, w której powstawały już ścieżki dźwiękowe do takich filmów jak „Vamps”, „Czarny czwartek”, „Śluby panieńskie” czy ostatnio "Wszystkie kobiety Mateusza".

Polskim producentem i dystrybutorem animowanego dokumentu jest Fundacja Magellana i Arkadiusz Wojnarowski, a film powstał przy finansowym wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie ze środków budżetu Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków. Premiera DVD „Drogi na drugą stronę” została wyznaczona na kwiecień.

Nagrody Gopo, odpowiednik polskich Orłów czy francuskich Cezarów, są przyznawane od 2007 roku. Nazwa pochodzi od nazwiska Iana Popescu-Gopo, reżysera i założyciela rumuńskiej szkoły animacji. Nominacje zostały przyznane przez 11 osobowe jury, a zwycięzców wyłoni głosowanie przeprowadzone wśród 400 filmowców i przedstawicieli rumuńskiego przemysłu filmowego. Ceremonia rozdania nagród odbędzie się 26 marca w Bukareszcie.

Alvernia Studios – to nowoczesna wytwórnia filmowa produkująca filmy pełnometrażowe, reklamowe, projekty muzyczne oraz gry komputerowe. Studio przygotowuje własne produkcje, angażuje się w koprodukcje oraz świadczy usługi produkcyjne i post-produkcyjne.

Alvernia Studios dysponuje w pełni wyposażonymi studiami dźwiękowymi i halami zdjęciowymi, w tym sferycznym bezcieniowym bluescreenem, systemem motion capture firmy Vicon oraz mobilnym miasteczkiem filmowym i pełnym zakresem sprzętu zdjęciowego. Zakres świadczeń post-produkcyjnych obejmuje szerokie spektrum usług poczynając od laboratorium negatywowego, poprzez telekino i skanowanie, aż po korekcję barwną. Zatrudniony w wytwórni oraz wyposażony w najnowocześniejszą technologię, doświadczony, międzynarodowy zespół profesjonalistów przygotowany jest do realizacji najbardziej wymagających projektów. Alvernia Studios posiada certyfikaty Dolby Premier Studio Certification i Truelight Theatre Certification oraz jest członkiem programu Kodak Imagecare.

GU
Alvernia Studios
Ostatnia aktualizacja:  23.03.2012
Zobacz również
Oscarowa noc w radiowej Jedynce
Triumfatorzy nagród Goya w Tygodniu Kina Hiszpańskiego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll