PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Polski Instytut Sztuki Filmowej włączył się w tym roku w zbiórkę na WOŚP. Filmowcy przekazali Instytutowi cenne kostiumy i rekwizyty ze znanych polskich filmów, książki z podpisami reżyserów, plakaty z autografami twórców oraz inne wartościowe przedmioty i pamiątki związane z filmem.

Jak informowaliśmy, na aukcje zostały wystawione: bluza dresowa Silnego - Borysa Szyca z „Wojny polsko-ruskiej”, marynarka Juliette Binoche ze „Sponsoringu”, koszulka i kurtka Dominika - Jakuba Gierszała z „Sali samobójców”, suknia Aleksandry Śląskiej z „Królowej Bony”, sukienka Anny Muchy z premiery "Och Karol 2", statuetka najbardziej stylowej polskiej aktorki, którą Magdalena Cielecka odebrała na Festiwalu w Gdyni, skórzana kurtka Zygi - Jakuba Gierszała z „Yumy”, t-shirt Roberta Więckiewicza z „Wymyku”, piżama Borysa Szyca, koszule nocne Marty Żmudy Trzebiatowskiej i Anny Cieślak ze „Ślubów panieńskich”, kurtka Macieja Stuhra i kostium Mikołaja - Tomasza Karolaka z  „Listów do M”, mundur zomowca granego przez Piotra Głowackiego, bohatera „80 milionów”, kurtka nagrodzonego w Karlowych Warach Filipa Grabacza z "Matki Teresy od kotów", maska ptaka Macieja Stuhra z „Daas” oraz dwie kurtki Romy Gąsioroskiej: z „Zera” i „Ki”.Są także cenne plakaty archiwalne z podpisami twórców i książki ze specjalnymi dedykacjami od Andrzeja Wajdy i Jerzego Hoffmana oraz ciekawostki: oprawiony i podpisany przez reżysera kadr z „Quo vadis” Jerzego Kawalerowicza z watykańskiego pokazu filmu dla Papieża i szkice storyboardowe do filmu „Lęk wysokości” Bartka Konopki.

Przedmioty można licytować na aukcjach Allegro:
http://aukcje.wosp.org.pl/show_user_auctions.php?uid=24180973

Pierwsze aukcje skończą się w najbliższy wtorek 10 stycznia, kolejne będę trwały do połowy tego miesiąca. Całkowity dochód z aukcji przekazany zostanie bezpośrednio na konto fundacji WOŚP. W tym roku zdobyte przez WOŚP pieniądze przekazane zostaną na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet w ciąży chorych na cukrzycę. Do akcji zbierania pieniędzy włączają się największe polskie instytucje, przekazując cenne przedmioty i pamiątki.
GU
Informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  8.08.2013
Zobacz również
Polskie filmy z szansą na szwedzkie nagrody
"Kamera Akcja" ogłasza konkurs na plakat
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll