PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU

Film Pawła Wysoczańskiego zdobyl nagrodę Złotego Zamku i nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł  na  zakończonym 19. listopada XV Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Off Cinema w Poznaniu.  W konkursie jury oceniło 33. produkcje.

Film "Kiedyś będziemy szczęśliwi" opowiada o chłopcu z najbiedniejszego miejsca Śląska - Lipin. Główny bohater za pomocą telefonu komórkowego zaczyna kręcić film o swoim otoczeniu.

Zwycięzca konkursu poznańskiego tego samego dnia zdobył w Łodzi nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich na zakończonym 19. listopada Festiwalu Mediów "Człowiek w zagrożeniu". Film Pawła Wysoczyńskiego został również zakwalifikowany do Konkursu Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych na 19. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage w Bydgoszczy, który rozpocznie się 26 listopada. Film został dofinansowany przez PISF.

Srebrny Zamek zdobył Paweł Jóźwiak-Rodan za film "Agnieszki tu nie ma", a brązowy trafił do Andrieja Griazewa za film "Dzień Górnika" (Rosja).

Na tegoroczne Off Cinema swoje prace zgłosiło ponad 200 twórców z całego świata, m.in.: ze Szwajcarii, Niemiec, Rosji, Słowenii, Turcji, Chile, Brazylii, Hiszpanii, Czech, Włoch, Szwecji, Izraela, Szkocji, Danii, Kanady, Francji, Białorusi i Polski.

Jury pod przewodnictwem Andrzeja Papuzińskiego - wybitnego polskiego dokumentalisty - oceniało 33 filmy zakwalifikowane do udziału w konkursie.

Podczas festiwalu w Centrum Kultury Zamek można było oglądać cztery wystawy poświęcone Krzysztofowi Kieślowskiemu w związku z jego 70. rocznicą urodzin i 15. rocznicą śmierci.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Off Cinema organizowany jest przez Centrum Kultury Zamek od 1997 roku. W poprzednich latach festiwal prezentował szeroko rozumianą twórczość filmową z kręgu tzw. kina offowego.

Obecnie na festiwalu prezentowane są tylko filmy dokumentalne zrealizowane przez młodych twórców - do 35. roku życia. Festiwal zakończy w niedzielę pokaz nagrodzonych filmów.

KS
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  8.08.2013
Zobacz również
Nagrody Grand Off już wkrótce
Film Konczałowskiego otworzył Festiwal Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll