PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  10.12.2013
Po pięciu bardzo intensywnych dniach, przyszedł czas na uroczyste zakończenie Festiwalu i wręczenie nagród. Polskie filmy wśród zwycięzców!
Po pięciu bardzo intensywnych dniach, przyszedł czas na uroczyste zakończenie Festiwalu i wręczenie nagród. Polskie filmy wśród zwycięzców!

Jury w składzie: Emma De Swaef, Agnieszka Obszańska, Taisia Igumentseva, Leszek Dawid oraz Mikołaj Wawrzeniuk – przyznało następujące nagrody:


Kadr z filmu "Mazurek", fot. Studio Munka - SFP.

Grand Prix Festiwalu, czyli Nagrodę Dyrektora Białostockiego Ośrodka Kultury w wysokości 2.000 euro zdobył film "The Mass of Men", reż. Gabriel Gauchet (Wielka Brytania). Uzasadnienie Jury: - Za przedstawienie ważnego problemu w lapidarnej formie: w ocenie jury film spełniony na wszystkich poziomach; począwszy od scenariusza, poprzez obsadę, zdjęcia, montaż, a kończąc na efektownym finale. Zdobywca Grand Prix podpisze także umowę na międzynarodową dystrybucję swojego filmu przez czołowego światowego dystrybutora filmów krótkometrażowych ShortsTV!

I Nagrodę w Konkursie Międzynarodowym "Okno na Wschód" – 500 euro – otrzymał film "Jump", reż. Petar Valchanov, Kristina Grozeva (Bułgaria). Uzasadnienie Jury: - Za zabawną i poruszającą historię, zamkniętą w minimalistycznej formie. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymał film PRIDE, reż. Pavel G. Vesnakov (Bułgaria).

I Nagrodę w Konkursie Międzynarodowym "Cały ten świat" – 500 euro – otrzymał film "Sac de noeuds", reż. Eve Duchemin (Belgia). Uzasadnienie Jury: - Za uwodzącą zwrotami akcji historię i niebanalne ukazanie relacji międzyludzkich. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymał film "More than two hours", reż. Ali Asgari (Iran).

I Nagrodę w Konkursie Polskim "Amatorzy"– 500 euro – otrzymał film "Franek", reż. Bartek Tryzna.Uzasadnienie Jury: - Za kreatywność, poruszającą i dobrze opowiedzianą historię, balansującą na granicy światła i mroku. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymał film "Pan Sowa", reż. Natalia Jacheć.
 
I Nagrodę w Konkursie Polskim "Studenci" – 500 euro – otrzymał film "Arena", reż. Martin Rath. Uzasadnienie Jury: - Za naturalny i bezpretensjonalny obraz relacji międzyludzkich w zamkniętej społeczności. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymał film "Święto zmarłych", reż. Aleksandra Terpińska.

I Nagrodę w Konkursie Polskim "Niezależni"– 500 euro – otrzymał film "Jak głęboki jest ocean?", reż. Filip Syczyński. Uzasadnienie Jury: - Za rozmach, surrealistyczne wizje, umiejętne balansowanie na granicy kiczu i opowiadanie o rzeczach najważniejszych pięknym, filmowym językiem. Wyróżnienie w tym samym konkursie otrzymał film "Ziegenort", reż. Tomasz Popakul.

Pozostałe nagrody Festiwalu:

Najlepszy Dokument (500 euro) – film "Nasza klątwa", reż. Tomasz Śliwiński. Uzasadnienie Jury: - Za poruszającą, intymną historię opowiedzianą z niezwykłą prostotą i siłą. Za obraz, który wzmacnia.

Najlepsza Fabuła (500 euro) – film "Mazurek", reż. Julia Kolberger. Uzasadnienie Jury: - Za dobrze skrojony, zabawny i słodkogorzki portret rodziny, który urzeka od początku do końca.

Najlepsze Zdjęcia (500 euro) – film "Na straży góry", reż. Izer Aliu (Norwegia/Macedonia). Uzasadnienie Jury: - Za delikatne i subtelne zdjęcia, które dodają filmowi i historii emocjonalną warstwę, która czyni z niej zamkniętą całość.

Najlepsza Muzyka (500 euro) – film "Toto", reż. Zbigniew Czapla. Uzasadnienie Jury: - Muzyka i zdjęcia są przepięknie połączone w tym tajemniczym filmie, w wyjątkowym, wręcz malarskim stylu.

Twórca Najlepszej Animacji, czyli Ewa Borysewicz – za film "Do serca twego" – otrzyma program Dragonframe, ufundowany przez DZED Systems LLC. Uzasadnienie Jury: - W kategorii animacji nagroda wędruje do twórcy filmu, który zrobił na nas olbrzymie wrażenie swoim unikalnym i śmiałym pomysłem, dynamiczną warstwową strukturą i co najważniejsze – swoim wspaniałym poczuciem humoru.

Nagrodę Dzikiego Żubra, czyli Nagrodę Publicznośc
i w wysokości 1.000 euro, otrzymał film "Zabicie ciotki" Mateusza Głowackiego!
PZ
Zubroffka
Ostatnia aktualizacja:  12.12.2013
Zobacz również
Grand Off - nagrody dla Studia Munka
Wręczono nagrody na Krakowskim Festiwalu Górskim
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll