PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Wydaje się, że jeśli ktoś kocha, to ta miłość jest tak dobrym, pozytywnym uczuciem. Jeżeli jednak miłość przekroczy pewną barierę i stanie się obsesją, może być niebezpieczna i doprowadzić do tego, że na przykład popełnione zostaje zabójstwo – mówi Jan Kidawa-Błoński o swoim filmie "W ukryciu", który wczoraj zaprezentowany został w Konkursie Głównym Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Akcja thrillera, osadzona w Radomiu, toczy się w latach 40. XX wieku. Rozpoczyna się pod koniec II wojny światowej. Wiolonczelistka Janina (Magdalena Boczarska) po śmierci matki mieszka sama z ojcem. Ojciec postanawia udzielić schronienia w ich mieszkaniu młodej Żydówce Ester (Julia Pogrebińska). Dziewczyna zaczyna ukrywać się w piwnicy pod mieszkaniem.


"W ukryciu", fot. WFDiF

Janinie na początku trudno jest pogodzić się z nową sytuacją, stopniowo jednak kobieta zaczyna coraz bardziej interesować się przymusową lokatorką.  Wspólne życie w ekstremalnych warunkach - na niewielkiej przestrzeni, w ciągłym niebezpieczeństwie, strachu - przyczyna się do tego, że relacje między kobietami są coraz bardziej intymne i czułe, aż wreszcie przeradzają się w erotyczny związek.

Jak mówi reżyser, historia Janiny i Ester skłania do pytań o granicę między dobrem i złem.   Odtwórczyni jednej z głównym ról Magdalena Boczarska, która z Kidawą-Błońskim współpracowała wcześniej przy "Różyczce", thriller "W ukryciu" nazywa "filmem o gigantycznych uczuciach, namiętnościach, bólu, strachu, obsesji". O postaci Janiny aktorka powiedziała: - To chyba najważniejsza rola, jaką zagrałam do tej pory.


"W ukryciu", fot. WFDiF

  Scenariusz filmu napisał Maciej Karpiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Gutt. W obsadzie, oprócz Boczarskiej i Pogrebińskiej, znaleźli się m.in. Tomasz Kot, Krzysztof Stroiński, Jacek Braciak i Agata Kulesza. Na WFF thriller Kidawy-Błońskiego startuje w Konkursie Międzynarodowym. Kolejna projekcja tego filmu odbędzie się na festiwalu w środę 16 października.


WRÓB
PAP
Ostatnia aktualizacja:  15.10.2013
Zobacz również
Gdańsk świętuje Dzień Animacji
Londyńskie brawa dla "Idy" i owacje na stojąco dla "Wałęsy. Człowieka z nadziei"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll