PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Nagrodę główną Prezydenta Miasta Torunia im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego i statuetkę Złotego Jabłka za wykonanie "Warszawo ma" z filmu "Zakazane piosenki" w reżyserii Leonarda Buczkowskiego oraz "US" z filmu "500 Days of Summer" Marca Weba zdobyła Paulina Walendziak z Torunia.

Drugą nagrodę otrzymała Magdalena Gołębiowska z Amsterdamu za wykonanie piosenek "Pamiętasz, była jesień" z filmu "Pożegnania" w reżyserii Wojciecha Hasa oraz piosenki "A Case of You" z filmu "Totalna Magia" w reżyserii Gfiffina Dunne.Trzecia nagroda przypadła Małgorzacie Nakoniecznej z Kielc, która zaśpiewała piosenki "Przyjdzie na to czas" z filmu "Zabicie ciotki" w reżyserii Mateusza Głowackiego oraz "My Funny Valentine" z filmu "The Company" w reżyserii Roberta Altmana. Konieczna otrzymała też wyróżnienie specjalne za "interpretację z klasą".

Jury przyznało również nagrody specjalne za wykonanie piosenek z filmu zagranicznego i z filmu polskiego.

Nagrodą specjalną za wykonanie piosenki z filmu zagranicznego uhonorowana została Beata Banasik z Arras (Francja) - "Fais moi mal, Johnny" z filmu "Le fauve est lache" w reżyserii Maurice'a Labro, a za wykonanie piosenki z filmu polskiego nagrodzono Aleksandrę Woźniak z Warszawy - "Przed nocą i mgłą" z filmu "07 zgłoś się" w reżyserii Krzysztofa Szmagiera.

W konkursie zaprezentowało się 25 wykonawców, a interpretacje piosenek oceniało jury w składzie: Krzesimir Dębski (przewodniczący), Jan Wołek, Magdalena Wojewoda-Mleczko, Andrzej Kuryło Gołoś, Joanna Trzepiecińska, Roman Nowacki.

W sobotę wieczorem obędzie się koncert galowy, w którym wystąpią znani aktorzy i laureaci przeglądu konkursowego. Do udziału w koncercie zaproszeni zostali: Joanna Trzepiecińska, Magdalena Kumorek, Joanna Jabłczyńska, Krzysztof Respondek, Natalia Sikora, Jolanta Litwin-Sarzyńska, Bartosz Porczyk, Jacek Lenartowicz. W wykonaniu gwiazd zaprezentowane zostaną przeboje z takich filmów, jak "Skyfall", "Django", "Titanic" i musicali "Koty", "Les Mis,rables".

RP
PAP
Ostatnia aktualizacja:  3.08.2013
Zobacz również
Przekraczanie granic w poszukiwaniu szczęścia
"Lost Senses" nagrodzone w Portugalii
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll