PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Ponad stu gości zapowiedziało swój udział w rozpoczynającym się w środę 18. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Do 7 lipca kurort będzie pełnił rolę nadmorskiej stolicy filmu i teatru.

Już w środę po południu chętni spotkają aktorów grających w spektaklu "Single i remiksy" Olafa  Lubaszenki. Na spotkaniu z fanami pojawią się: Anna Mucha, Weronika Książkiewicz, Lesław ŻurekWojciech Medyński. Zaraz potem widzowie będą mieli szansę zobaczyć: Beatę Kawkę, Hannę Kochańską, Ewę Kasprzyk i Joannę Kurowską, czyli aktorki grające w spektaklu Dariusza Taraszkiewicza "KalLas" opowiadającym o spotkaniach Violetty Villas z Kaliną Jędrusik. Na wieczór zaplanowano pokaz obu spektakli.W zamyśle organizatorów Festiwal ma m.in. pokazywać szerszej widowni teatralny dorobek gwiazd kojarzonych często tylko z rolami w popularnych serialach. Jednym z ciekawszych punktów tegorocznej imprezy ma być muzyczny spektakl "Zamach na MoCarta" ze Zbigniewem Zamachowskim w roli głównej. Aktor mierzy się w spektaklu z repertuarem m.in. Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

W programie zaplanowano także koncert z piosenkami Jerzego Satanowskiego, kompozytora muzyki filmowej, teatralnej i telewizyjnej, dyrygenta i reżysera. Na scenie pojawią się m.in.: Stanisława Celińska, Mirosław Czyżykiewicz, Piotr Machalica, Marian Opania, Hanna Banaszak i Anna Dereszowska.

Jednym z głównych punktów programu, który niezmiennie od lat gromadzi tłumy widzów jest odciśnięcie  dłoni przez artystów w Alei Gwiazd. Przez 18 lat istnienia imprezy, na znajdującej się przy głównej ulicy w Międzyzdrojach Promenadzie Gwiazd swoje dłonie odcisnęło już ponad 140 artystów.

W piątek wieczorem do tego grona dołączą: Janusz Zaorski, Jerzy  Satanowski, Hanna Banaszak, Marta Lipińska, Emilian Kamiński, Edward Linde-Lubaszenko, Ewa  Kasprzyk, Joanna Kurowska, Jan Wołek, Magdalena Różczka, Jan Wieczorkowski, Maciej Zakościelny i Antoni Pawlicki. Upamiętniony tablicą pamiątkową w Alei Gwiazd ma być nieżyjący reżyser i producent filmowy Janusz Morgenstern.

W programie imprezy nie zabraknie także tradycyjnych wieczornych pokazów plenerowych. W programie znalazły się "Piłkarski poker", "Mniejsze zło", "Chłopaki nie płaczą". Widzowie będą mogli uczestniczyć także w seansach w międzyzdrojskim kinie Eva.


RP
PAP
Ostatnia aktualizacja:  3.07.2013
Zobacz również
Rosyjski dokument online od Nowych Horyzontów
Karlowe Wary: Przyjechali Polacy
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll