PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  30.06.2013
"Baczyński", godzinny film fabularny z Mateuszem Kościukiewiczem w tytułowej roli ma być pokazany na najbliższym Polish Film Festival w Toronto.

"Baczyński", fabularna opowieść jaką o wybitnym polskim poecie, Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, zrealizował młody reżyser Kordian Piwowarski, na ostatnim 32. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film 2013 zdobył dwa Jantary - nagrodę publiczności oraz nagrodę jury młodzieżowego. Już niedługo film mają zobaczyć również uczestnicy Polish Film Festival w Toronto, a także widzowie w nowojorskim Rochester. 
Baczyński" jest pierwszą filmową próbą odpowiedzi na pytania dotyczące Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jakim był człowiekiem? Ile w jego życiu znaczyła miłość, wyobcowanie, wojna i okupacja? Co go inspirowało, pod wpływem jakich wydarzeń tworzył i dlaczego zginął tak młodo? Reżyser filmu, Kordian Piwowarski, poszukując klucza do motywacji tytułowego bohatera, znalazł człowieka nierozerwalnie związanego ze swoją twórczością. Postawa i decyzje Baczyńskiego były odzwierciedleniem tego, co pisał w wierszach, a sedno jego twórczości stanowiły lęki, pragnienia i wątpliwości, które nim targały. Poezja nadała sens jego życiu i śmierci, uwieczniła go jako legendę. W tytułową rolę wcielił się Mateusz Kościukiewicz. W filmie występują również: Katarzyna ZawadzkaEwa Telega iMarta Klubowicz. Scenografię stworzyła Anna Wunderlich - wielokrotnie nagradzana za swoją pracę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, laureatka Orła (Polskiej Nagrody Filmowej), muzykę skomponował Bartosz Chajdecki („Czas Honoru”, „Misja Afganistan”), a autorem zdjęć jest Piotr Niemyjski, jeden z najbardziej utalentowanych operatorów młodego pokolenia.RP
Portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  30.06.2013
Zobacz również
Karlowe Wary: Mocny początek
"Ojciec i syn" zwyciężył w Moskwie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll