PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Dziesięć filmów ze Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, znalazło się w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych koszalińskiego Festiwalu „Młodzi i Film”. 

Podczas 32. edycji Festiwalu „Młodzi i Film” będzie można zobaczyć dwa filmy z programu „Pierwszy Dokument” – „Arenę” w reżyserii Piotra Bernasia i "Odwiedziny" Mateja Bobrika. Dokument Bernasia, opowiadający o współczesnych igrzyskach, arenie i gladiatorach będzie miał w Koszalinie swój pierwszy publiczny pokaz. "Odwiedziny", które miały już swoją premierę w warszawskim kinie Kultura, portretują mieszkańców domu opieki społecznej, przygotowujących się do niedzielnych odwiedzin.

Osiem pozostałych tytułów konkursowych, to fabuły zrealizowane w programie „30 Minut”: "128. szczur", "Chłopcy", ”Częstotliwość drgań”, "Jak głęboki jest ocean?", "Leszczu", "Mazurek", "Powrót" oraz "Przedtem, potem".
 
Kadr z filmu "128. szczur". Fot. Studio Munka.

"128. szczur" w reżyserii Jakuba Pączka, który na zakończonym niedawno 53. Krakowskim Festiwalu Filmowym zdobył Nagrodę Prezesa TVP za najlepszą reżyserię, to czarna komedia o niezajmowaniu swojego miejsca w wyścigu szczurów oraz o tym, że szczęśliwi bywają tylko idioci. Film Pawła Orwata"Chłopcy" podejmuje temat dojrzewania zła w człowieku, ludzkiej natury i społecznego osamotnienia. W innym klimacie utrzymana jest "Częstotliwość drgań" w reżyserii Arka Biedrzyckiego. Główna bohaterka tego filmu, Natalia, wraca po kilku latach z emigracji do swojego domu rodzinnego, w którym zostawiła wyjeżdżając, córeczkę Helę i matkę Zofię. "Jak głęboki jest ocean?" to film Filipa Syczyńskiego z Tomaszem Borkowym w roli głównej. Grana przez niego postać, Marek, pewnego dnia budzi się w brzuchu potężnego wieloryba…


Kadr z filmu "Mazurek". Fot. Studio Munka.

"Leszczu" w reżyserii Aleksandry Terpińskiej to opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu, przeznaczeniu... z przymrużeniem oka. Bohaterką „Mazurka” Julii Kolberger jest grana przez Kingę Preis Urszula, która przygotowuje śniadanie wielkanocne na cześć córki i jej nowego narzeczonego. Film Ewy Bukowskiej, "Powrót" z Agatą Buzek w jednej z głównych ról, opowiada o powrocie żołnierza z kolejnej misji wojennej w Afganistanie. "Przedtem, potem" w reżyserii Edyty Sewruk to oniryczna, tragikomiczna opowieść o miłości i pożegnaniu.

Do Konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych tegorocznej edycji Festiwalu „Młodzi i Film” zakwalifikowało się w sumie 60 filmów, które będą pokazywane w ramach dwunastu bloków. Filmy będzie oceniało Jury w składzie: Sławomir Fabicki - przewodniczący jury, Sylwia Chutnik, Wiola Sowa, Tomasz Naumiuk i Grzegorz Zariczny, którego film "Gwizdek", zrealizowany w Studiu Munka, zdobył w Koszalinie Jantara 2012 za najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny. Festiwal odbędzie sie w dniach 24-29 czerwca 2013. Jego współorganizatorem jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Portalfilmowy.pl jest patronem medialnym Festiwalu.

MZ
Studio Munka
Ostatnia aktualizacja:  16.06.2013
Zobacz również
Młodość i tradycja. Japońskie arcydzieła nad Wisłą
Projekty z [DOK] inkubatora
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll