PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  3.06.2013
Przewodniczącą jury tegorocznego "Kameralnego Lata", które w dniach 16-22 czerwca 2013 roku odbędzie się w Radomiu, będzie Magdalena Łazarkiewicz. Kto jeszcze pomoże jej w ocenie prezentowanych tam filmów?

W skład jury 6. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych "Kameralne Lato" wchodzą:
Magdalena Łazarkiewicz -  przewodnicząca jury. Reżyser, scenarzysta i wykładowca. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Obok licznych filmów fabularnych i dokumentalnych, reżyserowała także popularne seriale ("EKIPA" - realizowany wspólnie z siostrą Agnieszką Holland i siostrzenicą Kasią Adamik oraz swój autorski projekt "GŁĘBOKA WODA"). Magdalena Łazarkiewicz wystawiła również liczne spektakle teatralne m.in. w Warszawie oraz Krakowie a także przedstawienia Teatru Telewizji. Wybrana filmografia: „Ostatni Dzwonek” (1989), „Białe małżeństwo” (1992), „Odjazd” (1995), „Na koniec Świata” (1999), „Maraton tańca” (2010).
 

Magdalena Łazarkiewicz. Fot. EJ.

Anna Mucha - ambasadorka festiwalu
Aktorka. Zagrała w kilkunastu polskich filmach, pracowała z Andrzejem Wajdą, Stevenem Spielbergiem, Olafem Lubaszenko, Juliuszem Machulskim, Januszem Zaorskim, Krzysztofem Tchórzewski, Jackiem Bromskim, Wojciechem Pszoniakiem. Ostatnio związana z teatrem na Woli w Warszawie. Recenzentka wydarzeń kulturalnych w programie telewizyjnym "Ale Jazda" i w rozgłośni Radiostacja. Od 1999 roku związana z polskim kinem niezależnym (m. in. jako Członek Jury Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych).

Lidia Popiel - fotograf, dziennikarka. Zawodowo fotografią zajmuje się od 1985 roku, wykonując zdjęcia m.in. dla "Zwierciadła", „Pani”, "Sukcesu". Wykłada na wydziale fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest redaktorką naczelną magazynu „Fine Life”. Działa w fundacji Polska jest kobietą. Jest dziennikarką Polsat Cafe. W 2009 roku została umieszczona w rankingu Najbardziej Wpływowych Kobiet w Polsce, ogłoszonym przez magazyn ekonomiczny "Home&Market".

Marcin Bastkowski - montażysta filmowy i telewizyjny. Wykładowca akademicki. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, członek Polskiej Akademii Filmowej i Polskiego Stowarzyszenia Montażystów (PSM). Zawodowo montuje od 1994 roku. W filmie fabularnym, jako montażysta debiutował przy „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana. Jego wkład przy tej produkcji został doceniony nagrodą za montaż na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 1999 roku. Współtworzył seriale dokumentalne i fabularne (wśród najbardziej znanych jest serial „Oficer”). Oprócz wielkich przedsięwzięć kostiumowych, filmów wojennych, kryminalnych i komedii ma na swoim koncie film taneczny „Kochaj i Tańcz”, który został wyróżniony w roku 2009 Bursztynowymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni. W 2012 roku zmontował film fabularny „Sęp” w reżyserii Eugeniusza Korina. Współtworzył także reżyserowany przez Macieja Dejczera, bardzo popularny serial wojenny „Misja Afganistan”.
 

Andrzej Wolf - operator filmowy i telewizyjny. Wykładowca akademicki. Ukończył Wydział Operatorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Współpracował z wieloma uznanymi polskimi reżyserami m.in. z Janem Kidawą-Błońskim, Januszem Zaorskim, czy Andrzejem Wajdą. Autor programów z zakresu edukacji filmowej. W 2008 roku został uhonorowany Nagrodą Specjalną Polskiego Kina Niezależnego za całokształt działań na rzecz młodego kina w Polsce. Zrealizował zdjęcia do ponad 60 filmów fabularnych i dokumentalnych, seriali telewizyjnych oraz spektakli TV, m. in.: „Syberiada Polska”, reż. Janusz Zaorski; „Męskie Sprawy”, reż. Jan Kidawa-Błoński; „Fala”, reż. Piotr Łazarkiewicz; „Rośliny Trujące”, reż. Robert Gliński; „Lata Dwudzieste... Lata Trzydzieste...”, reż. Janusz Rzeszewski, „Matka Królów” i "Syberiada polska" w reż. Janusza Zaorskiego.
 

 
MZ
Kameralne Lato
Ostatnia aktualizacja:  3.06.2013
Zobacz również
Cztery polskie filmy na festiwalu w Egipcie
53. KFF: Impresje po hejnale
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll