PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Stały współpracownik Pedro Almodovara, kompozytor Alberto Iglesias będzie gwiazdą 6. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, który odbędzie się we wrześniu.

O występ hiszpańskiego kompozytora Krakowskie Biuro Festiwalowe zabiegało dwa lata. Alberto Iglesias specjalnie na krakowski festiwal na nowo zaaranżuje i przygotuje muzykę m.in. do filmów: "Skóra, w której żyję", "Wszystko o mojej matce", "Porozmawiaj z nią". Wykonana będzie także suita do filmu "Szpieg", za którą był nominowany do Oscara. Koncert odbędzie się 26 września w sali Filharmonii Krakowskiej.W wykonaniu muzyki Iglesiasia udział wezmą Orkiestra AUKSO i Marek Moś, a także Agata Szymczewska - laureatka I nagrody XIII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, oraz wybitny hiszpański kontratenor Carlos Mena.

Dzień później w kościele św. Katarzyny zabrzmi muzyka do filmów jednego z najwybitniejszych niemieckich scenarzystów i reżyserów Wernera Herzoga, m.in. "Odległej błękitnej planety", "Białego Diamentu", "Jaskini zapomnianych snów". Wśród wykonawców znaleźli się: senegalski śpiewak Mola Sylla, chór Concordu E Tenore De Orosei z Sardynii, pianista Harmen Fraanje i wiolonczelista ErnstReijseger. W części poświęconej muzyce do filmu "Jaskinia zapomnianych snów" kolaż dźwiękowy wykona dodatkowo kameralna sekcja chóru Capelli Cracoviensis pod dyrekcją Wolfganga Klasenera.

W tym samym dniu w Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbędzie się koncert islandzkiego producenta, kompozytora, muzyka Valgeira Sigurdssona. W Krakowie wspomagany przez kameralny zespół orkiestrowy wykona on muzykę do filmu dokumentalnego "Dreamland", będącego protestem artystów przeciwko eksploatacji zasobów naturalnych na Islandii.

28 września w hali ocynowni ArcelorMittal Poland podczas urodzinowej gali RMF Classic zabrzmią utwory dziesięciu kompozytorów, stworzone do filmów, wielkich telewizyjnych produkcji oraz polskich i amerykańskich seriali. Na widowni zasiądą ich twórcy jako goście specjalni. Koncert poprowadzi Gavin Greenaway - angielski dyrygent i kompozytor, znany ze stałej współpracy z Hansem Zimmerem.

Tegoroczną edycję Festiwalu Muzyki Filmowej zakończy 29 września koncertowe wykonanie amerykańsko-australijskiej superprodukcji "Matrix" w hali ocynowni ArcelorMittal Poland. Gościem honorowym i równocześnie dyrygentem będzie twórca muzyki do tej trylogii, Don Davis.

W ramach festiwalu po raz pierwszy zorganizowane zostaną profesjonalne warsztaty dla kompozytorów prowadzone przez kilkunastu ekspertów branży: inżynierów dźwięku, specjalistów od postprodukcji muzycznej, kierowników sesji nagraniowych, aranżerów i uznanych kompozytorów. Warsztaty odbędą się we współpracy z podkrakowskim studiem filmowym Alvernia Studios.

Pod koniec maja zostanie też ogłoszony konkurs dla młodych kompozytorów, organizowany we współpracy
z Festiwalem Etiuda i Anima. Prace młodych twórców oceni międzynarodowe jury pod przewodnictwem Roberta Townsona, szefa wytwórni Varese Sarabande Records.

RP
PAP
Ostatnia aktualizacja:  26.04.2013
Zobacz również
Skandalista Waters do zobaczenia na Festiwalu Cropp Kultowe
Znamy zwycięzców festiwalu Animocje 2013
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll