PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W ramach cyklu "Nadrabianie zaległości" na Off Plus Camera 2013 zostaną pokazane filmy w reżyserii Julie Delpy, Leny Dunham czy też Terence’a Daviesa.

W ramach cyklu "Nadrabianie zaległości" na Off Plus Camera 2013, widzowie będą mogli obejrzeć filmy, które do tej pory nie zostały pokazane w Polsce. Wśród nich jest „Le Skylab”, film autorstwa francuskiej aktorki, pisarki i reżyserki Julie Delpy. Obraz opowiada historię 11-letniej Albertine oraz jej rodziny, która zjeżdża się do rodzinnego domu w Bretanii, aby świętować urodziny seniorki klanu (Bernadette Lafont). Akcja filmu rozgrywa się latem  1979 roku, kiedy to w zachodnie krańce Francji miał uderzyć satelita ”Skylab”. W obliczu nadciągającej katastrofy, dojrzała jak na swój wiek Albertine, czuje się odpowiedzialna za swoją ekscentryczną rodzinę.


Kadr z filmu "Skylab" w reżyserii Julie Delpy. Fot. Off Plus Camera

Obraz „Tiny Furniture” to dobra propozycja dla fanów bijącego rekordy popularności serialu „Dziewczyny”, nie tylko za sprawą Leny Dunham, która również pojawia się tutaj w roli reżyserki i odtwórczyni głównej roli. 22-letnia Aura po ukończeniu studiów powraca do domu swojej matki, odnoszącej sukcesy artystki mieszkającej na Manhattanie.  Z bezużytecznym dyplomem, zakończonym nieudanym związkiem i z brakiem jakiegokolwiek pomysłu na życie,  Aura musi znaleźć odpowiedź na wiele nurtujących ją pytań, które pomogą jej zrozumieć kim jest i czego tak naprawdę pragnie.



“Goodbye, First Love” w reżyserii Mii Hansen-Løve, aktorki i scenarzystki, to pół- autobiograficzna opowieść szaleńczo zakochanych w sobie młodych ludzi: 15-letniej Camille I 19-letniego Sullivana. Ich beztroski związek rozpada się, kiedy chłopak postanawia wyjechać na rok do Ameryki Południowej. Camille początkowo  nie potrafi poradzić sobie z rozłąką, co w rezultacie doprowadza do próby samobójczej. Z czasem jednak zaczyna próbować budować swoje życie od nowa i odnajdywać rzeczy, dzięki którym ponownie dostrzega piękno otaczającego ją świata. Z kolei w filmie „Rage” Sally Potter przenosimy się w niezwykle pasjonujący świat mody, któremu nie obce są intrygi, kłamstwa i żądza sukcesu. Michelangelo, młody bloger, za pomocą kamery w telefonie komórkowym przez tydzień kręci zakulisowe wywiady w nowojorskim domu mody. W ciągu tych siedmiu dni, pochodzący ze Środkowego Wschodu projektant Merlin, pracuje nad pokazem swojej najnowszej kolekcji. Michelangelo staje się adresatem wszystkich zwierzeń. Kiedy po rzekomym wypadku na wybiegu, który kończy się śmiercią jednej z modelek, zostaje wszczęte śledztwo, wywiady zarejestrowane przez Michelangelo zamieniają się w spowiedź.


Rachel Weisz w filmie "The Deep Blue Sea". Fot. Off Plus Camera.

"The Deep Blue Sea" w reżyserii Terence’a Daviesa z Rachel Weisz w roli głównej, to historia Hester Collyer, która podejmuje dramatyczną decyzję i postanawia targnąć się na swoje życie. Kiedy cudem udaje się ją odratować, kobieta zamyka się w swoim mieszkaniu i wypalając niezliczone ilości papierosów, wraca myślami do swoich wspomnień. Jest to przede wszystkim do nieudane małżeństwo z Williamem Collyerem, przerwane w wyniku płomiennego romansu w z młodym pilotem RAF-u, Frieddiem Page’em.

MZ
Off plus Camera
Ostatnia aktualizacja:  18.03.2013
Zobacz również
Znamy Jury konkursu SCRIPT PRO
Film Edwarda Porembnego na otwarcie AfryKamery
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll