PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  21.12.2012
20 grudnia dziwne dźwięki wypełniły wszystkie pomieszczenia klubu Znajomi Znajomych. To właśnie tam odbyła się impreza promocyjna filmu "Strange sounds", aktualnie w postprodukcji.

W sali kinowej widzowie  mogli zobaczyć najnowszy, trzeci już teaser filmu "Strange sounds", tym razem będący już jedną pełną sceną filmu. W sali barowej, w bardziej nieformalnej atmosferze, można było zobaczyć pokaz zdjęć z planu filmowego, których autorstwa  Adama Kowalczyka. Natomiast gwoździem programu był koncert K’Sadhu oraz duetu Szuszkiewicz/Zabrocki. Połączenie eksperymentalnej, laptopowej elektroniki z instrumentami dętymi stworzyło sugestywny, psychodeliczny klimat, doskonale nawiązujący do tematyki filmu.


 Szuszkiewicz/Zabrocki, fot. Daniel Sokołowski

"Strange sounds" to próba nawiązania do rzadko podejmowanej w polskim kinie konwencji grozy i fantastyki. Punktem wyjścia dla scenariusza jest obserwowane od roku 2011 na całym świecie zjawisko tajemniczych i niewyjaśnionych dźwięków, czyli tytułowych „strange sounds”. W filmie fenomen zaczyna przybierać niepokojącą skalę i w niezrozumiały sposób wpływać na przyrodę i ludzką psychikę. Bohaterką filmu jest młoda kobieta, która wyjeżdża do starego domu na wieś i tam musi zmierzyć się z czymś, co zmienia się w świecie i w niej samej.

- Nie chciałbym zbyt dosłownie interpretować tej historii – mówi reżyser i autor scenariusza Rafał Andrzej Głombiowski. – Ten film w dużej mierze grać będzie niedopowiedzeniem, klimatem, nastrojem. To trochę opowieść o tym, że rzeczy nie zawsze są takie, jakimi się wydają, a granica pomiędzy prawdą i wytworem naszych umysłów bywa niezauważalna.


Bohaterka filmu "Strange sounds", fot. Daniel Sokołowski 

Pierwotnie premiera filmu planowana była na 20 grudnia, jednak prace postprodukcyjne okazały się wymagać więcej czasu, niż przewidywali twórcy i termin ostatecznej premiery przesunięto.

Jak mówi Agnieszka Adamek, producentka, II reżyserka i współscenarzystka projektu, czwartkowa impreza ma na celu nie tylko promocję filmu, ale także podziękowanie dla licznego grona jego fanów, którzy niecierpliwie oczekują premiery. Film po części został sfinansowany ze środków zgromadzonych dzięki crowdfundingowi, co bardzo zbliża twórców i zwolenników filmu, którzy na bieżąco informowani są o postępach w pracy nad obrazem.


Główną rolę w filmie "Strange sounds" zagrała Olga Serebryakova, autorem zdjęć jest Grzegorz Ruzik. Film produkuje AgRafka Film, a koproducentami są Alien FX, ekipa.waw.pl i Kamil Radziszewski. Mecenat nad filmem objęła firma Sun & Snow.

PortalFilmowy.pl jest patronem medialnym filmu.
 


EJ
portalfilmowy.pl/Agrafka Film
Ostatnia aktualizacja:  22.12.2012
Zobacz również
"Miłość" i "Wiedźma wojny" w oscarowym półfinale
Karnety na Off Plus Camera już w sprzedaży!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll