PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  30.10.2012
Dwie międzynarodowe premiery dokumentów na festiwalu klasy A w Mar del Plata oraz "Dzień kobiet" i dwie „trzydziestki” w Cottbus, to największe listopadowe sukcesy festiwalowe Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

"Dzień kobiet" w reżyserii Marii Sadowskiej będzie miał niemiecką premierę podczas 22. Festiwalu Filmowego w Cottbus (6-11 listopada), prezentującego kino Europy Wschodniej.  Debiut Marii Sadowskiej został zakwalifikowany do Konkursu Filmów Fabularnych (Feature Film Competition), w którym tradycyjnie prezentowanych jest tylko 10-12 filmów.
 

Dzień kobiet, reż. Maria Sadowska/fot. Studio Munka

W Cottbus obecne będą również "Koleżanki" Sylwestra Jakimowa i "Łaska" Elizy Subotowicz. "Koleżanki" zostały zakwalifikowane do  konkursu  „U 18 German-Polish Youth Film Competition” czyli polsko-niemieckiego konkursu długich i średnich metraży z jury młodzieżowym z miast partnerskich - Cottbus i Zielonej Góry. Film Elizy Subotowicz będzie prezentowany w sekcji „Focus” poświęconej, po raz kolejny w tym roku, różnorodności Europy Wschodniej, opatrzonej tematem “Eastern Europe by Religions”.

27. Festival Internacional de Cine de Mar del Plata, czyli jedyny festiwal klasy A w Ameryce Południowej, odbywający się w dniach 17-25 listopada będzie miejscem międzynarodowej premiery „GwizdkaGrzegorza Zaricznego i „Księżniczki i muruMałgorzaty Kozery. Oba filmy prezentowane będą w ramach panoramy dokumentu – sekcji towarzyszącej istniejącemu od 1954 roku festiwalowi, prezentującej filmy z kategorii non-fiction.
 

Księżniczka i mur, fot. Studio Munka

Do Ameryki Południowej zawędruje też "Glasgow" (reż. Piotr Subbotko), który w dniach 14-17 listopada będzie prezentowany podczas międzynarodowego festiwalu krótkich metraży FENACO (9. Festival Internacional de Cortometrajes FENACO). Wyprodukowany wspólnie z Wajda Studio film będzie startował w konkursie międzynarodowym. W dniach 15-18 listopada, "Glasgow" będzie też obecny w Bośni i Hercegowinie, na 5. Festiwalu DUKAFEST odbywającym się w Banialuce.


KS
Studio Munka/SFP
Ostatnia aktualizacja:  30.10.2012
Zobacz również
Plus Camerimage: Kto w Konkursie Etiud Studenckich?
Etiuda & Anima: znamy składy jurorskie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll