PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W programie 22. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kina Wschodnioeuropejskiego w Cottbus, który odbędzie się w dniach 6-11 listopada 2012, znalazły się polskie produkcje.

W tym roku do Konkursu Głównego zakwalifikowało się 10 produkcji. Wśród nich znalazły się dwa polskie filmy: "Jesteś Bogiem" w reżyserii Leszka Dawida i "Dzień kobiet" w reżyserii Marii Sadowskiej. Pokaz polskich filmów w tej sekcji będzie ich międzynarodową premierą festiwalową.


"Dzień kobiet", fot. Studio Munka

Polskie obrazy o główną nagrodę powalczą z takimi tytułami, jak: "The first rains in spring" Sano Shinju i Erlana Nurmuhambetova, "Kolka cool" Jurisa Pokusa, "A month in Thailand" Paula Negoescu, "Kokoko" Avdotyi Smirnovej, "We mgle" Siergieja Łoźnicy, "Djeca - Children of Sarajevo" Aidy Begić, "Halima's path" Arsena Antona Ostojića i "Redemption street" Miroslava Terzića.

Tematem tegorocznej sekcji Focus festiwalu w Cottbus jest "Eastern Europe by Religions". W jej programie znalazły się również polskie produkcje o tematyce religijnej: "W imieniu diabła" Barbary Sass, serbsko-polsko-cypryjsko-grecka koprodukcja "Przeklęta Zorica" Radoslava Pavkovića i Hristiny Hatziharalabous, "Łaska" Elizy Subotowicz, "Księżyc to Żyd" Michała Tkaczyńskiego, polsko-izrealeska koprodukcja "Moja Australia" Amiego Drozda i "Popiełuszko - wolność jest w nas" Rafała Wieczyńskiego. Wszystkie polskie produkcje pokazywane w tej sekcji były współfinansowane przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Under 18 i Konkurs Filmów Krótkometrażiowych

W sekcji konkursowej U18 Polish-German Competition Youth Film, o nagrody powalczą filmy zrealizowane przez debiutantów i studentów szkół filmowych z Polski i Niemiec. W tym roku zakwalifikowały się do niej: "Koleżanki" Sylwestra Jakimowa, "Yuma" Piotra Mularuka, "Być jak Kazimierz Deyna" Anny Wieczur-Bluszcz. W konkursie filmów krótkometrażowych z zagranicznymi produkcjami zmierzy się "Święto zmarłych" Aleksandry Terpińskiej. Wszystkie polskie filmy w obu sekcjach. Filmy w konkursie Under 18 ocenią również polscy jurorzy: Paulina Pietrasiak i Wojciech Lewicki - młodzi krytycy filmowi z liceów ogólnokształcących.

W sekcji "Polskie Horyzonty" znalazły się w tym roku dwie polskie produkcje "80 milionów" Waldemara Krzystka i "Daas" Adriana Panka. Niemieccy widzowie obejrzą również polskie filmy krótkometrażowe, który były pokazywane na Solanin Film Festival.

W ramach sekcji Global East festiwalowa publiczność zobaczy film dokumentalny "Argentyńska lekcja" w reżyserii Wojciecha Staronia.

22. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Wschodnioeuropejskiego w Cottbus odbędzie się w dniach 6-11 listopada 2012.

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.filmfestivalcottbus.de

 


Paulina Bez
www.pisf.pl
Ostatnia aktualizacja:  26.10.2012
Zobacz również
Ulrich Seidl i Margarethe Tiesel na Cinergii!
Oni powalczą o Nagrodę im. Andrzeja Munka
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll