PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Dziś wieczorem w stołecznym Kinie Praha pierwsze spotkanie filmowe z cyklu „Na szczęście film” stanowiące kolejną odsłonę długoletniego projektu Kinoterapia. Na widzów czeka komedia Kena Loacha "Whisky dla aniołów" oraz panel dyskusyjny z udziałem psychologa Jacka Załuskiego i dziennikarza, Edwina Bendyka.
 
Organizator Kinoterapii - Fundacja Generator - od lat łączy rozrywkę z psychoedukacją, proponując widzom seanse połączone ze specjalistycznymi dyskusjami, dzięki którym kino staje się nie tylko miejscem relaksu i wzruszenia, ale też przestrzenią rozwoju osobistego i nauki. Zdaniem pomysłodawców Kinoterapii film jest świetnym narzędziem psychoedukacji, gdyż oddziałuje na widza na wielu poziomach; wpływając na emocje, jak i intelekt, stanowi wszechstronne i skuteczne nośniki społecznego przekazu. Jest medium ze sfery rozrywki, dlatego nawet dotykając kwestii trudnych i kontrowersyjnych, nie budzi oporów, nie trąci nudną dydaktyką, nie dzieli. Wręcz przeciwnie – mądre, głębokie kino buduje mosty pomiędzy ludźmi, pokazując, że problemy i dylematy życiowe mają uniwersalną naturę i dotykają nas wszystkich. Film, jeśli tylko oglądany z uwagą i otwartością, może stać się bodźcem do rozwoju, wskazówką w czasie życiowych trudności, inspiracją do nowych wyborów.


 
Centralnym tematem, realizowanego we współpracy ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej, cyklu „Na szczęście film” jest młoda gałąź psychologii znana jako psychologia pozytywna. Nurt ten bada szczęście człowieka, przekładając wyniki tej pracy na praktyczne wskazówki dojścia do stanu „lubienia własnego życia”. Tematy kolejnych paneli przedstawią to, co w nim najciekawsze i najbardziej innowacyjne: Jak wygląda optymalny bilans emocji pozytywnych i negatywnych? Co składa się na naszą siłę psychiczną? Dlaczego życiowe kryzysy mogą nam przynieść także korzyści?

W ramach kolejnych czwartkowych spotkań w październiku i listopadzie „Na szczęście film” widzowie zobaczą "Love Story", "Pinuccio Lovero", "Kumare. Guru dla każdego""I wszystko lśni" oraz "Cafe de Flore". To kino, które w niebanalny sposób przedstawia zjawiska i obserwacje psychospołeczne, skłaniając do refleksji i dyskusji.
RP
portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  11.10.2012
Zobacz również
Startuje Festiwal Polskich Filmów w Australii
Szalony naukowiec Tim Burton
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll