PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Dolnośląskie Centrum Filmowe we Wrocławiu, od 11 października przygotowało wiele atrakcji.

Sztuka dokumentu

11 października odbędzie się pierwsze po przerwie spotkanie Akademii Filmu Dokumentalnego „MovieWro”. Zobaczyć można będzie film o międzynarodowej grupie teatralnej i porozmawiać z reżyserką o specyfice tworzenia dokumentów o artystach.
Sezon zainauguruje projekcja filmu „I Want (No) Reality”Any Brzezińskiej. To próba opisania fenomenu międzynarodowej grupy teatralnej Needcompany, która wywarła ogromny wpływ na europejski teatr i taniec. Zespół od 25 lat przekracza granice i wyznacza nowe standardy. Film stawia pytania o to, jaką cenę muszą płacić artyści za bezkompromisową postawę twórczą i dlaczego warto poświęcić życie sztuce. Reżyserka po pokazie weźmie udział w dyskusji z widzami.
Poruszane w filmie i rozmowie tematy zostaną rozwinięte podczas przeglądu Akademii Filmu Dokumentalnego „Dok.Art”, który potrwa od 26 do 28 października w Dolnośląskim Centrum Filmowym oraz w Muzeum Współczesnym Wrocław. Będzie to trzydniowy przegląd filmów dokumentalnych o sztuce współczesnej, połączony z dodatkowymi wydarzeniami artystycznymi.

Kadr z filmu "I want (NO) reality", fot. materiały prasowe

Gwiazdy kina na ekranie i na żywo

Już we wtorek (16 października) rozpocznie się Festiwal Aktorstwa Filmowego. To dobra okazja, by przypomnieć sobie wiele znakomitych ról z polskiego i światowego kina oraz porozmawiać z zaproszonymi gwiazdami.
W programie festiwalu znajdzie się wiele obrazów, w których role przeszły do historii polskiego kina, m.in. "Wesele", „Ucieczka z kina Wolność”, "Wodzirej", "Rękopis znaleziony w Saragossie", „Nóż  w  wodzie”, "Przesłuchanie", "Barwy ochronne". Zobaczymy również doskonałe role aktorskie kina światowego w takich filmach jak: "Obywatel Kane", "Pół żartem, pół serio", "Annie Hall", "Cinema Paradiso", "Amadeusz", "Fortepian" czy "Godziny".

Do nagród Złote Szczeniaki nominowano aktorów, którzy w polskim kinie stworzyli w ostatnich latach zapadające w pamięć kreacje. Będziemy ich podziwiać w filmach konkursowych: "80 milionów", "Dom zły", "Doskonałe popołudnie", "Matka Teresa od kotów", "Parę osób, mały czas", "Rewers", "Rezerwat", "Sala samobójców", "Wesele".

Festiwal to także spotkania z gwiazdami polskiego kina. Zaplanowano rozmowy z widzami, w których udział wezmą m.in.: Zbigniew Zamachowski, Bogusław Linda, Artur Żmijewski, Robert Gonera, Grażyna Wolszczak, Wojciech Malajkat, Arkadiusz Jakubik, Joanna Szczepkowska oraz laureaci Platynowych Szczeniaków za całokształt pracy twórczej – Katarzyna Figura i Jan Nowicki.

Festiwal w DCF-ie potrwa do soboty 20 października. Bilety w cenach: 5 zł (na seanse do godz. 16) i 10 zł (na seanse od godz. 16) są już w kasie kina.
Cykle w Dolnośląskim Centrum Filmowym

Kultowa komedia Barei
W sobotę (13 października) kolejna projekcja z cyklu Kultowe Komedie Polskie. Tym razem będzie to „Poszukiwany, Poszukiwana” Stanisława Barei o historyku sztuki (Wojciech Pokora), niesłusznie posądzonym o kradzież obrazu. Postanawia on ukrywać się w kobiecym przebraniu pomocy domowej, dopóki nie namaluje kopii zrabowanego płótna. Seans rozpocznie się o godz. 13.00 , a bilety kosztują 12 zł.Kadr z filmu "Poszukiwany - poszukiwana", fot. materiały prasowe

Kusturica pod ziemią
Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza w poniedziałek (15 października) na seans tragikomedii Emira Kusturicy "Underground" z muzyką Gorana Bregovicia. To zarazem historyczny fresk, polityczny pamflet i malarska wizja. Gęsty od wizualnych pomysłów i intelektualnych odniesień film nagrodzono Złotą Palmą w Cannes. Seans rozpocznie się wyjątkowo o godz. 19.30. Za wstęp zapłacimy 8 zł.

Kadr z filmu "Underground", fot. materiały prasowe

Informacje o cotygodniowych cyklach:

http://dcf.wroclaw.pl/cykle/kultowe-komedie-polskie
http://dcf.wroclaw.pl/cykle/dkf
http://dcf.wroclaw.pl/cykle/si-senor
http://dcf.wroclaw.pl/cykle/zagraj-to-jeszcz-raz

Bartosz Solarewicz/MB
Odra-Film Dolnośląskie Centrum Filmowe
Ostatnia aktualizacja:  10.10.2012
Zobacz również
Konkurs „Zaanimuj Łódzkie” rozstrzygnięty
O wolności w Azji na Festiwalu Pięć Smaków
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll