PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  20.09.2012
Ponad 15.000 uczestników przyciągnął projekt ZIELONY JAZDÓW organizowany przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. W ostatni weekend miała miejsce ostatnia odsłona tego trwającego ponad dwa miesiące - od 21 lipca do 15 września – przedsięwzięcia, które odbywało się na przestrzeni kolejnych 9 eko weekendów tego lata.

Projekt „ZIELONY JAZDÓW - CSW na trawie” stanowił próbę wyjścia naprzeciw potrzebom szerszej publiczności. Wakacyjny projekt miał charakter ekologiczny, artystyczny i edukacyjny, a wszystkie wydarzenia w jego obrębie koncentrowały się wokół ważnych społecznie tematów. Co tydzień, w każdy weekend odbywały się koncerty, pokazy filmowe, warsztaty, debaty, spotkania międzypokoleniowe, pikniki recyklingowe i slowfoodowe. Przestrzeń wokół Zamku Ujazdowskiego zagospodarowali zagraniczni artyści przebywający w Warszawie w ramach działającego w CSW programu A-I-R Laboratory (Artists-in-Residence), a centrum wydarzeń był - ulokowany w otoczeniu hamaków, leżaków oraz oryginalnych kokonów (stworzonych ze starych banerów, wykorzystywanych poprzednio podczas wystaw CSW) - specjalny Pawilon z miejscem spotkań przy stole. Projekt Pawilonu wykonał Rikrit Tiravanija, artysta o międzynarodowej renomie, którego prace - związane często z kuchnią i jedzeniem - służą integracji, przełamywaniu barier społecznych i nawiązywaniu kontaktów.


fot. CSW

Podczas wakacji w Centrum Sztuki Współczesnej odbyło się około 70 warsztatów dla dorosłych i dzieci, ponad 30 projekcji filmowych,  23 koncerty oraz niemal 20 debat z udziałem ekspertów. W większość weekendów można było skosztować ekologicznych wyrobów na targu ze zdrową żywnością oraz dowiedzieć się ,jak gotować zgodnie z zasadami eko-kuchni.

Przedsięwzięcie było bez wątpienia ważnym impulsem do rozwoju ruchu slow food w Warszawie. Warsztaty związane z tym tematem przyciągały wiele rodzin z dziećmi. Wieczorami młoda publiczność bawiła się przy awangardowej muzyce zespołów, które grały na scenie przez Zamkiem Ujazdowskim.

W trakcie trwania projektu oswojona przestrzeń wokół Zamku Ujazdowskiego stała się pomostem pomiędzy miastem i mieszkańcami a wnętrzami galerii. Dużym atutem była możliwość zwiedzania wystaw w weekendy za darmo od godziny 19.00 do 23.00. Hamaki i Pawilon przyciągały również w ciągu tygodnia pozwalając na błogi relaks w samym centrum miasta.

Warto podkreślić, że ZIELONY JAZDÓW jest pierwszym projektem CSW realizowanym bez życia materiałów drukowanych – informacje o kolejnych wydarzeniach dystrybuowane były wyłącznie drogą elektroniczną oraz w telewizji internetowej CSW TV www.csw.art.pl

Projekt ZIELONY JAZDÓW spotkał się z tak wielką sympatią i pozytywnym przyjęciem publiczności, że zespół CSW rozmyśla już nad jego kontynuacją w przyszłości.

Projekt „ZIELONY JAZDÓW - CSW na trawie” odbył się pod patronatem serwisu Portalfilmowy.pl.


GU
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  20.09.2012
Zobacz również
Kino sztuk walki na Pięciu Smakach
Koncert Marii Peszek na zakończenie Tofifest
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll