PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
"Piękne i bestia" (Beauty and the breast), debiut reżyserski Liliany Głąbczyńskiej-Komorowskiej, polskiej aktorki od lat mieszkającej w Ameryce Północnej, otrzymał nagrodę publiczności dla najlepszego dokumentu na 36. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy jest jedyną na kontynencie północnoamerykańskim imprezą klasy "A", odbywającą się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Filmowych. Film "Piękne i bestia" został przyjęty entuzjastycznie, a projekcja w największej sali premierowej kina Imperial zakończyła się owacjami na stojąco.


"Piękne i bestia", fot. materiały prasowe

Film wyprodukowany został przez kanadyjską firmę producencką aktorki QueenArt Films, nad zdjęciami czuwał polski operator Jan Paweł Pełech, a muzykę napisał polski kompozytor Paweł Lucewicz.

"Piękne i Bestia" - to zbiorowy portret dziewięciu kobiet, które próbują wygrać walkę z rakiem piersi. Film przedstawia specyficzny obraz tej strasznej choroby poprzez prawdziwe, wzruszające losy bohaterek, które walczą o przeżycie z zaskakującą dozą siły i humoru, mieszając często śmiech i łzy. Film jest nie tylko przekazem woli ludzkiego przetrwania, lecz również potwierdzeniem, że nawet w obliczu cierpienia, w tym krzywym zwierciadle choroby, można osiągnąć ponadczasową mądrość.

Reżyserka o filmie: "Podjęłam wyzwanie stworzenia prawdziwego świadectwa kobiet napiętnowanych rakiem piersi, mimo, że nie jestem jedną z nich. Starałam się nawiązać bliską więź z kobietami, które znalazły w sobie dosyć odwagi, aby podzielić się ze mną swoimi przeżyciami. Z czasem zbliżyły się do mnie na tyle, że czułam się niemalże jedną z nich. (...) Dogłębnie poruszające zwierzenia, wypowiedziane często po raz pierwszy, dopiero przed kamerą, stały się dla nich początkiem procesu wyzwolenia i niezwykłym przeżyciem dla mnie".

Polska premiera oraz pokazy specjalne filmu wpisane są w kalendarz obchodów 25-lecia działalności Stowarzyszenia Amazonki Warszawa Centrum pod patronatem honorowym Pierwszej Damy RP Anny Komorowskiej. Częściowy zysk ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na cele statutowe Stowarzyszenia Amazonki Warszawa-Centrum oraz Fundacji Rak’n’Roll Wygraj życie!

Portalfilmowy.pl jest patronem medialnym filmu.

Więcej informacji na oficjalnej stronie filmu www.beautyandthebreastmovie.com


GU
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  4.09.2012
Zobacz również
Samotność w wielkim mieście
Wenecja dzień 6: Śmiechy i krzyki
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll