PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
ZAANGAŻOWANI
  14.06.2012
Czym Agnieszka Grochowska zasłużyła sobie na miano Najbardziej Stylowej Aktorki 2012 w plebiscycie L'Oréal Paris?

Na miano najbardziej stylowej aktorki znana polska aktorka pracuje nie tylko modnymi, świetnie pasującymi stylizacjami. Liczy się dobór ról, sposób pokazywania się jako osoba publiczna, osobowość, charyzma...W wywiadzie, jakiego Agnieszka Grochowska udzieliła "Gali" dowiadujemy się, co myśli o modzie: - Bardzo lubię modę. Jest dla mnie odzwierciedleniem naszego świata, czasów, w jakich żyjemy - wyznaje aktorka. Uwielbia podróżować, bliskie są jej kolory oraz materiały Azji, Ameryki Południowej. Przyznaje, że lubi stroje, w których ujawnia się tradycja, np. sarongi, czyli zwoje batikowej materii finezyjnie zawiązanej. Ze swoich podróży Grochowska przywozi piękne pamiątki. Z Kazachstanu wielki płaszcz, w jakich Kazachowie pędzą na koniach po stepie.


Agnieszka Grochowska, Emilia Komarnicka, fot. Marysia Gąsecka

- Jak wylądowałam na lotnisku w Warszawie, wszyscy się za mną oglądali - śmieje się gwiazda nominowanego do Oscara "W ciemności" Agnieszki Holland. Mimo to aktorka nie lubi wzbudzać sensacji swoim ubiorem.
Słowem kluczem do jej stylu jest: prostota. Agnieszka Grochowska uznaje, że ubranie nie powinno być fajniejsze, niż ona sama. Nie chce być przebrana. Strojenie, jak twierdzi, to nie dla niej. Uwielbia kupować ciuchy w Los Angeles, bo tam mają znakomite sklepy second-hand i butiki vintage. Tam właśnie zakupiła sukienkę marki Chloé, w której zaprezentowała się na gali odebrania nagrody sponsorowanej przez L'Oréal Paris.

Co ciekawe, gwiazda ogląda namiętnie magazyny z modą, kiedy ma nową rolę do zagrania. W nich szuka inspiracji tego, jak mogłaby wyglądać jej bohaterka. - Nagle wygrzebuję z dna szafy jakąś sukienkę, przerabiam i robi się z tego filmowy kostium. Tak było w filmie "Bez wstydu" Filipa Marczewskiego - opowida, jak w filmie jej bohaterka dostaje w prezencie od kochanka fioletową sukienkę, którą Grochowska kupiła w butiku u koleżanki w Forcie Bema. Z kostiumografką Agatą Culak doszły do wniosku, że ją zwężą, wytną plecy i oto, jak sukienka, którą u niej zalegała w szafie, okazała się znaczącym kostiumem na planie.

MG
Gala
Ostatnia aktualizacja:  14.06.2012
Zobacz również
"Pokonamy Czechów!" zapewnia Jakub Gierszał
Jedyny mężczyzna na roku - Daria Widawska
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll