PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
AKTUALNOŚCI
  23.02.2017
Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Jakub Małecki, Grzegorz Uzdański oraz Aleksandra Zielińska to członkowie Zespołu Literackiego, który od marca 2017 roku będzie pracował z twórcami w Studiu Munka. Pracę zespołu koordynować będzie dziennikarka Justyna Sobolewska.
Literaci będą wspierali tych scenarzystów, których projekty zostały skierowane przez Rady Artystyczne do produkcji lub poprawek literackich. Współpraca będzie się odbywała na różnych etapach powstawania scenariusza: od treamentu przez budowanie dramaturgii, na pracy nad dialogami kończąc. – mówi Jerzy Kapuściński, Dyrektor Artystyczny Studia Munka-SFP.

Młodzi pisarze będą współpracowali z twórcami krótkometrażowych oraz pełnometrażowych filmów fabularnych produkowanych w ramach programów Studia Munka-SFP. Zespół Literacki został przedstawiony w miniony weekend na wyjeździe dla młodych twórców zorganizowanym przez Studio Munka-SFP.

Zespół Literacki Studia Munka-SFP to powrót do tradycji dawnych Zespołów Filmowych, gdzie literaci tacy jak Tadeusz Konwicki czy Ernest Bryll byli kierownikami literackimi, z którym scenarzyści konsultowali swoje teksty.

BIOGRAMY:
Natalia Fiedorczuk-Cieślak - ur. 1984. Z zawodu psychopedagożka, kompozytorka, wokalistka i publicystka. Pracuje jako animatorka kultury, zajmuje się aktywizacją obywatelską w społecznościach lokalnych. Pisze o muzyce, o Internecie, estetyce i mieszkalnictwie. W 2016 roku opublikowała powieść „Jak pokochać centra handlowe”, za którą otrzymała  Paszport Polityki 2016 w kategorii Literatura.

Jakub Małecki - pisarz i tłumacz, autor ośmiu książek, w tym głośnego „Dygotu”. Publikował w „News-weeku”, „Polityce”, „Angorze”, „Miesięczniku ZNAK”, „Nowej Fantastyce” i „Tygodniku Powszechnym”. Przełożył z języka angielskiego między innymi „Brudne wojny” Jeremy’ego Scahilla, „Moją prawdę” Mike’a Tysona, „Paryż wyzwolony” Antony’ego Beevora i  „Listy niezapomniane”. Laureat Złotego Wyróżnienia Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, nagrody Książka Miesiąca „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”, i nagrody Śląkfa, nominowany również do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, Poznańskiej Nagrody Literackiej i Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Laureat stypendium Młoda Polska przyznawanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mieszka tu i ówdzie.

Grzegorz Uzdański
-  ur.1979 r. Autor powieści „Wakacje”, która ukazała się w 2016 roku nakładem wydawnictwa WAB. Nauczyciel filozofii i etyki w warszawskim Społecznym Gimnazjum nr 20 ,,Raszyńska”, autor strony „Nowe wiersze sławnych poetów”. Występuje w grupie improwizacji teatralnej „Dobrze” i grupie skeczowej „Wszystko Będzie Dobrze”. Jest jednym z autorów/autorek rubryki Rozmaitości w ,,Przekroju”. Śpiewa i pisze teksty w zespole „Ryby”, pisał też część tekstów na płyty zespołów „Extra” i „Jerz Igor”. Działał w Porozumieniu Kobiet 8 Marca przy organizacji warszawskich Manif. W 2015 roku pod kierunkiem profesora Jacka Migasińskiego obronił na IF UW pracę doktorską „Płynność pojęć. Próba interpretacji Sein und Zeit”. Mieszka w Warszawie.

Aleksandra Zielińska – ur. 5 stycznia 1989 w Sandomierzu, mieszka w Krakowie. Wieczna studentka: od Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, po Warszawską Szkołę Filmową. Pisarka, ilustratorka. Autorka powieści „Przypadek Alicji” (2014, nominacja do Nagrody Conrada za najlepszy debiut) oraz „Bura i Szał” (2016). Obie książki ukazały się w serii Archipelagi, nakładem Wydawnictwa W.A.B. W przygotowaniu zbiór opowiadań (2017). Finalistka konkursu Nowy Wymiar Kultury w kategorii tekst dramatyczny (Teatr Barakah, 2013). Laureatka stypendium twórczego miasta Krakowa 2015 w kategorii Literatura. Uczestniczka warsztatów dramatopisarskich Centrum Dramatu Najnowszego przy Teatrze im. Juliusza Słowackiego (2017). Publikowała w m.in. „Twórczości” i „Miesięczniku Znak”.

Justyna Sobolewska
- ur. 1972. Krytyczka literacka, dziennikarka tygodnika „Polityka”. Wcześniej pracowała w „Przekroju” i „Dzienniku”.  W 2012 ukazała się jej „Książka o czytaniu, czyli resztę dopisz sam" w Wydawnictwie Polityki. Wydanie rozszerzone „Książki o czytaniu” ukazało się w Wydawnictwie Iskry (2016). Zasiada w jury Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” oraz w kapitule Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Laureatka PIK-owego Lauru (2015) przyznawanego przez Polską Izbę Książki za popularyzację czytelnictwa w kategorii mediów drukowanych. Mieszka w Warszawie.

Ostatnia aktualizacja:  7.03.2017
Zobacz również
Zoom-Zbliżenia: nagrody i nominacje!
Short Waves: pięć filmów ze Studia Munka!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll