PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
FILMY W PRODUKCJI
  9.07.2012
Zakończyła się polska część zdjęć do filmu Witolda Orzechowskiego „Kobiety bez wstydu”. Ostatnie ujęcia kręcono w Szczecinie, na Wolinie i w Świnoujściu. – Teraz pozostaną nam już tylko zdjęcia w Wiedniu – mówi reżyser.

Większość scen  nakręcono wcześniej w Krakowie i Warszawie.  Premiera filmu planowana jest pod koniec roku. W głównych rolach występują Joanna Liszowska i Michał Lesień.


Kadr z filmu "Kobiet bez wstydu" / fot. materiały prasowe

„Kobiety bez wstydu” to romantyczna komedia psychologiczna – tak zapowiada ją reżyser Witold Orzechowski- opowiadająca  o  Piotrze, czarującym  oszuście – w tej roli Michał Lesień - który podając się za psychoanalityka odnosi wielki sukces. – Mój bohater dziedziczy po ciotce mieszkanie w Krakowie  i postanawia tam zamieszkać - opowiada aktor. - Ponieważ ma powodzenie u kobiet, lubi je i rozumie, otwiera praktykę jako psychoanalityk. Wcześniej bowiem, za namową przyjaciółki, ukończył w  Wiedniu kilkudniowy kurs psychologiczny. Jego życie odmieni się gdy w jego krakowskim gabinecie pojawi się Alicja (Joanna Liszowska).

Aktorka mówi o tej postaci z sympatią. – To piękna i bogata kobieta biznesu ze Szczecina - ma sieć sklepów z karmą dla zwierząt. Oczywiście dla potrzeb filmu nieco przerysowana, ale jej energia, przebojowość i spontaniczność jest mi bliska. Sądzę też, że widzowie ją polubią i oglądając film życzyć jej będą rozwiązania wszystkich problemów. A nie ukrywam, że Alicja ma ich naprawdę sporo.

Do gabinetu Piotra trafia  z powodu nieustannych problemów z mężem gangsterem  paliwowym, który  notorycznie zdradza ją z rosyjskimi kochankami. Piotr bardzo współczuje Alicji i wspiera ją tak skutecznie, że ta traci dla niego głowę. Sprawy się jednak coraz bardziej komplikują. - Właśnie w Szczecinie kręcimy takie dramatyczne sceny – mówi  Witold Orzechowski. – To przekazanie przez Alicję bandytom okupu za głowę swojego męża, który zostaje  zamordowany w wyniku gangsterskich porachunków oraz jego pogrzeb. To przełomowy moment ponieważ o to morderstwo zostaje oskarżony Piotr i od tej chwili jego życie diametralnie się zmienia. Jak? Widzowie zobaczą  w kinie. Reżyser podkreśla jednak, że jak na  komedię przystało wszystko musi się dobrze skończyć.

Prawdziwie romantyczne sceny filmu kręcone były pod Wolinem i w Świnoujściu. Tu kwitnie romans  Alicji i Piotra. - Po drodze nad morze Alicja nalega abyśmy zatrzymali się w miejscu, z którym łączą ją  złe wspomnienia. Chce je odczarować, a Piotr ma jej w tym pomóc  - zdradza Michał Lesień. Później, na świnoujskiej plaży będą wyznawać sobie miłość.


kadr z filmu "Kobiet bez wstydu" / fot. materiały prasowe

Zdaniem aktora scenariusz, obsada, atmosfera na planie i oczywiście osoba reżysera zapowiadają, że powstanie chętnie oglądana, elegancka komedia. Witold Orzechowski, który jest także producentem filmu, przyznaje, że komedia to był przemyślany wybór. – Ostatnie lata potwierdzają, że jest  zapotrzebowanie na polskie komedie. Widzowie  chętnie je oglądają, a wyniki finansowe są interesujące dla prywatnych  inwestorów. Wierzą, że mogą  zarobić. Właśnie taki  prywatny kapitał udało się  nam pozyskać. Dlatego postanowiłem swój wcześniejszy projekt przygotowany z myślą o telewizji, przerobić  na produkcję fabularną.

W filmie obok Joanny Liszowskiej i Michała Lesienia wystąpi plejada popularnych i lubianych  aktorów m.in. Michał Milowicz, Anna Dereszowska, Agnieszka Warchulska, Ewa Kasprzyk, a autorem zdjęć jest znakomity operator Grzegorz Kędzierski.
Agata Bogiel
Portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  12.07.2012
Zobacz również
Na planie „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy
Łukasz Simlat na planie "Chłopców"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll