PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Za pół roku do kin trafi adaptacja książki Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec".Zdjęcia do filmu rozpoczęły się dwa dni temu pod okiem dwukrotnego zdobywcy Złotego Lwa w Gdyni, Roberta Glińskiego.

 Reżyser w swoim kolejnym filmie w rolach głównych obsadził debiutantów: "Rudego" zagra Tomasz Ziętek, "Zośkę" – Marcel Sabat, "Alka" – Kamil Szeptycki. W pozostałych rolach zobaczymy znanych aktorów polskiego kina: Danutę Stenkę, Artura Żmijewskiego, Andrzeja Chyrę, Mariana Dziędziela, Olgierda Łukasiewicza, Krzysztofa Globisza i Wojciecha Zielińskiego.


Robert Gliński, fot. A. Gojke

Ponadczasowa historia o oddaniu, patriotyzmie i walce o wolność młodych Polaków jest oparta na autentycznych wydarzeniach z okresu okupacji niemieckiej Warszawy podczas II wojny światowej.

Film w reżyserii Roberta Glińskiego ("Wszystko, co najważniejsze", "Cześć, Tereska", "Świnki") ze zdjęciami Pawła Edelmana (nominowany do Oscara operator ma w swoim dorobku współpracę m.in. z Romanem Polańskim czy Andrzejem Wajdą) to z pewnością polskie kino z najwyższej półki. Pierwszy klaps padł w Warszawie.


Okładka książki, Wydawnictwo Nasza Księgarnia 2011

"Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo". Oto dewiza,jaką w życiu kierują się trzej młodzi przyjaciele Alek, Zośka i Rudy. Harcerze, maturzyści warszawskiego liceum, snujący ambitne plany na przyszłość przerwane przez wrzesień 1939 roku wkraczają w dorosłość w niezwykle dramatycznych czasach, które stawiają ich przed życiowym wyborem – przetrwać za wszelką cenę czy przyłączyć się do walczących o wolną Ojczyznę, ryzykując wszystko?
Chłopcy, wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, postanawiają walczyć. Stają się żołnierzami i choć codziennie ocierają się o śmierć, to jednak nawet w tych okrutnych czasach potrafią żyć pełnią życia, z całych sił. Walczą ofiarnie i z honorem. Odchodzą, jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec, zostawiając po sobie wielką lekcję przyjaźni, honoru i miłości do Ojczyzny.

Planowana premiera filmu jest na marzec 2014 roku. Dystrybutorem jest Monolith Films.


JT
Monolith Films
Ostatnia aktualizacja:  6.08.2013
Zobacz również
Na planie "Naturalnych" Kristoffera Rusa
"Obietnica" Anny Kazejak po zdjęciach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll