PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
FILMY W PRODUKCJI
  11.12.2012
Trwają zdjęcia do "Pre Mortem" - krótkometrażowego filmu opowiadającego o zbrodni katyńskiej. Główne role w obrazie, będącym pracą dyplomową reżysera Konrada Łęckiego, grają m.in. Beata Tyszkiewicz, Paweł Deląg i Marcin Kwaśny.

Obraz jest opowieścią o losach polskich oficerów zamordowanych w kwietniu 1940 roku w Katyniu. Pokazuje ich jako synów, mężów i braci - ludzi, którzy wyruszając na wojnę w 1939 roku nie wiedzieli, że żegnają się z rodzinami na zawsze.


Na planie "Pre Mortem", fot. Agata Witkowska/facebook.com

W etiudzie bierze udział około stu statystów, m.in. z kieleckiej grupy rekonstrukcji historycznej IV Pułku Piechoty Legionów i z grup rekonstrukcyjnych Wojskowej Akademii Technicznej. W rolach głównych występują m.in. Beata Tyszkiewicz, Paweł Deląg, Marcin Kwaśny, Anna Czartoryska, Marcin Troński, Ewa Hornich i Robert Wrzosek.

- Przedstawiłem im swój scenariusz, opowiadający przede wszystkim o relacjach międzyludzkich, których zagranie jest sporym wyzwaniem aktorskim. Myślę, że tym udało mi się przekonać znanych aktorów do współpracy - mówi Łęcki.

Nad scenografią filmu produkowanego przez Akademię Filmu i Telewizji w Warszawie pracują znani artyści: Katarzyna Sobańska ("Jesteś Bogiem") i Janusz Sosnowski ("Syberiada Polska", "Quo vadis"). Zdjęcia realizowane są w zapewniającej najwyższą jakość obrazu technice 5K, a odpowiada za nie Mirek Marczuk.

Zdjęcia do "Pre Mortem" są realizowane m.in. w Warszawie, Skierniewicach, Rembertowie i Otrębusach. Potrwają do połowy stycznia, premiera filmu jest planowana na początek kwietnia 2013 r.

Konrad Łęcki specjalizuje się w produkcjach historycznych. Jego, opowiadające o stanie wojennym, "Grudniowe rozmowy" brały udział w konkursie tegorocznego Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie i zajęły trzecie miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niezależnych w Kędzierzynie-Koźlu. W styczniu będzie mieć miejsce premiera "Imperatora" - obrazu osadzonego w realiach Imperium Rzymskiego i zrealizowanego w całości w języku łacińskim.
RP
PAP / portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  11.12.2012
Zobacz również
Trwają zdjęcia do "Hiszpanki" Łukasza Barczyka
Chabior, Lubos i Zamachowski w "Warszawskich historiach"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll