PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
FILMY W PRODUKCJI
  24.09.2012
Dobiegają końca zdjęcia do "Antyterapii" - nowego filmu Bartka Brzeskota, autora sensacyjnej komedii "Nie ma takiego numeru". Gościliśmy na warszawskim planie podczas kręcenia ostatnich scen z udziałem Cezarego Pazury.

Bohaterem "Antyterapii" jest odnoszący sukcesy reżyser filmowy. Tygrys potrafi używać życia, zakrapiając je sowicie alkoholem i nie gardząc kokainą. Niestety pewnego dnia jego ekscesy kończą się w sądzie i trafia na przymusową terapię odwykową. Szybko okazuje się jednak, że zespół terapeutyczny nie ma zamiaru pomóc podopiecznym, lecz jedynie wyciągnąć od nich masę pieniędzy.

Reżyser Bartek Brzeskot na planie "Antyterapii", fot. Rafał Pawłowski

"Historia Tygrysa to sytuacja rodem z 'Lotu nad kukułczym gniazdem'. Jest więc archetyp McMurphy'ego, kilku szalonych ludzi i doskonale nam wszystkim znane polskie patologie" - mówi reżyser Bartek Brzeskot. W opinii twórców scenariusz łączy w sobie wiele podgatunków komizmu - od subtelnego humoru sytuacyjnego, przez mocny żart słowny rodem z amerykańskich stand–up comedies, po tragikomizm znany z produkcji Marka Koterskiego.

W rolę głównego bohatera wciela się Krzysztof Pyziak. Poza nim w obsadzie znaleźli się
m.in. Cezary Pazura, Bartosz Żukowski, Violetta Arlak, Magda Waligórska, Piotr Plewa, Mariusz Saniternik, a także Michał Wójcik - komik z formacji Ani Mru Mru. W roli mentora Tygrysa - Szachera zobaczymy natomiast Jana Stawarza - pamiętnego inżyniera z “Dziewczyn do wzięcia” Janusza Kondratiuka. Za zdjęcia odpowiada Remigiusz Przełożny. Muzykę do filmu skomponuje wybitny jazzowy pianista Marcin Wasilewski.

Cezary Pazura na planie "Antyterapii", fot. Rafał Pawłowski

Podczas obecności na planie byliśmy świadkami realizacji jednej z ostatnich scen filmu, w której na jaw wychodzi przestępcza działalność, granego przez Cezarego Pazurę, kierownika ośrodka. Ponadto uczestniczyliśmy w scenie, gdy terapeuci przyłapują parę podopiecznych podczas intymnej schadzki w ogrodzie.

"Scenariusz 'Antyterapii' jest inny, niż wszystko, co ostatnio czytałem. Mam tu szansę zagrać niekoniecznie komediowo. Gram bowiem postać, która jest zła. W westernie byłbym ubrany na czarno" - mówi o swojej roli Cezary Pazura. "Wierzę w poczucie humoru reżysera" - dodaje.

Kilka dni wcześniej ekipa przebywała w Lesznie, gdzie realizowała najtrudniejszą ze scen. Moment, gdy po pijackiej balandze główny bohater budzi się w klatce z tygrysem. "O mało mnie nie zjadł - wspomina Brzeskot zwierzę, które na jego widok zaczynało rzucać się w klatce. "Jako jedyny musiałem przypominać mu obiad"  - śmieje się nawiązując do swojej nielichej postury.

"Antyterapia" ma być gotowa na styczeń 2013 roku. Produkowany przez Mastershot i B&P obraz współfinansowany jest przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy. Na razie nie wiadomo, kiedy wejdzie do kin i kto będzie jego dystrybutorem.
Rafał Pawłowski
portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  24.09.2012
Zobacz również
Studio Munka i Wajda Studio kręcą na Kaukazie
Henryk Gołębiewski na planie filmu Studia Munka
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll