PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU

Właśnie zakończyły się zdjęcia do "Zawieszonych" - realizowanej w ramach programu "30 minut" nowej produkcji Studia Munka. To reżyserski debiut aktora Macieja Marczewskiego, którego oglądać możemy właśnie na ekranach w zrealizowanym przez jego brata Filipa filmie "Bez wstydu".

Scenariusz "Zawieszonych" powstał w oparciu o tekst Ireneusza Iredyńskiego "Winda". Właśnie w windzie zostaje zatrzaśnięta dwójka obcych sobie ludzi. Grana przez Julia Kijowska" style="font-weight: bold;">Julię Kijowską i Marcin Bosak" style="font-weight: bold;">Marcina Bosaka para w oczekiwaniu na uwolnienie zaczyna bawić się w zaskakującą grę: wymyślanie wspólnego życia. Opowiadają sobie wyimaginowaną historię od pierwszego romantycznego i zabawnego spotkania, aż po dramatyczny koniec ich znajomości. Fikcyjna historia zaczyna jednak przeplatać się z prawdziwymi przeżyciami. Niewinna zabawa przeistacza się w pełen ekstremalnych emocji dramat. Adaptacji tekstu Iredyńskiego dokonał reżyser filmu reżyser Maciej Marczewski. - To historia o tym, jak potrafimy utrudnić sobie życie i nie radzimy sobie z różnymi problemami z przeszłości - mówi.  

Marcin BosakJulia Kijowska. Fot. materiały promocyjne

Autorem zdjęć do filmu jest Radosław Ładczuk, w którego filmografii znajdziemy m.in. takie tytuły jak "Sala samobójców", "Bez wstydu" i oczekiwany przez publiczność "Jesteś Bogiem". Teraz "Zawieszeni" trafią do postprodukcji, podczas której wykonane dodane zostaną także efekty specjalne ilustrujące sceny rozgrywające się w wyobraźni bohaterów. Za ich realizację odpowiadać będzie Platige Image.

Producentem "Zawieszonych" jest Studia Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, koproducentem Wajda Studio. Producentem wykonawczym jest Marymont Films: Artur Zicz, Zuzanna Król. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

RP
PISF
Ostatnia aktualizacja:  7.08.2012
Zobacz również
[tv] TVP Rozrywka i TVP Dokument na przełomie 2012 i 2013
Pierwszy klaps na planie filmu Jacka Bromskiego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll