PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
"Wszystko przed nami" to tytuł nowego serialu TVP, do którego zdjęcia rozpoczynają się 13 lipca w Lublinie. Jego emisję zaplanowano na jesień.

Serial "Wszystko przed nami" to historia młodych ludzi, którzy po latach pracy we Włoszech decydują się na powrót do Polski i postanawiają założyć wspólny biznes. W kamienicy w centrum Lublina pod szyldem "Dobry adres" powstają kolejno bar, nowoczesny hotel i kancelaria prawna. Większość bohaterów w tej samej kamienicy także mieszka.

- To serial o pewnej grupie osób, która postanowiła wrócić do Polski z emigracji i próbuje się tu odnaleźć, poukładać życie na nowo. To się teraz często dzieje naprawdę, to znaczy dużo osób wraca z emigracji, z różnych przyczyn - powiedział dziennikarzom reżyser serialu Piotr Wereśniak.

Zdjęcia do serialu będą kręcone w Lublinie i Mediolanie, ale większość - sceny we wnętrzach - powstanie w Warszawie. - Do Lublina będziemy się starali przyjeżdżać regularnie, co jakiś czas, żeby kręcić plenery lubelskie, bo jest tutaj co kręcić. Lublin jest miastem wyjątkowej urody - dodał Wereśniak.


Mariusz Bonaszewski, Radosław Pazura, fot.Jacek Szydłowski/Forum

Produkcję nowego serialu będzie wspierać finansowo miasto Lublin. - Negocjujemy ostatnie zapisy umowy dotyczące produkcji tego filmu, gdzie zagra Lublin. W tym roku przeznaczymy na tę produkcję 300 tys. zł funduszu filmowego, który jest zaplanowany w budżecie miasta - powiedziała rzeczniczka prezydenta Lublina Katarzyna Mieczkowska-Czerniak. Współfinansowanie serialu przez miasto planowane jest również w przyszłym roku.

Doradca prezydenta Lublina ds. Funduszu Filmowego Grzegorz Linkowski podkreślił, że pokazywane w serialu obrazy z Lublina i powiązane z tym miastem losy bohaterów to bardzo dobry sposób na promocję Lublina. -- To o wiele tańsze niż reklama - powiedział.

Serial "Wszystko przed nami" wygrał konkurs na serial codzienny zorganizowany kilka miesięcy temu przez Telewizję Polską. Pokonał ponad 50 innych projektów. - Wiele będzie nas jednak wyróżniać od standardowej telenoweli. Będzie np. inny obraz, do którego wykorzystujemy nowoczesne technologie, które poprawiają jego jakość  - powiedział kierownik produkcji Michał Walczak. Nad filmem pracuje ekipa ok. 50 osób.


zdjęcie z planu "Wszystko  przed nami", fot. Jacek Szydłowski/Forum

Producentami nowego serialu są Ilona Łepkowska i Tomasz Lampka. W filmie zagrają m.in. Gabriela Muskała, Piotr Nowak, Mariusz Bonaszewski, Radosław Pazura, Małgorzata Majerska, Michał Malinowski. Emisja "Wszystko przed nami" ma ruszyć we wrześniu na antenie TVP 1. Kolejne odcinki serialu widzowie będą mogli oglądać przez cztery dni w tygodniu.

dd
PAP
Ostatnia aktualizacja:  30.07.2012
Zobacz również
Piekorz kręci "Zbliżenia"
Juliusz Machulski zameldował się przy Piusa 17
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll