PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
27 kwietnia rozpoczęły się zdjęcia do serialu „Misja: Afganistan”, w reżyserii Macieja Dejczera. Zgodnie z zapowiedziami zdjęcia będą realizowane do końca sierpnia.

Zdjęcia do produkcji „Misja: Afganistan” będą kręcone przede wszystkim na poligonie w Świętoszowie w województwie lubuskim, a także pod Warszawą i w kamieniołomach w Piechcinie. W serialu zostanie użyty specjalistyczny sprzęt wojskowy, m.in. KTO rosomaki, HMV hummery, samolot Herkules, a także profesjonalne uzbrojenie: beryle szturmowe, miniberyle, pistolety Glock, karabiny snajperskie TIKKA, granatniki RPG, karabiny maszynowe i inne.


„Misja: Afganistan", fot. Marcin Piętowski

Aktorzy występować będą w prawdziwym afgańskim umundurowaniu – tzw. przydziałowym polowym i pustynnym, kamuflażowym. O kostiumy zadbają Joanna Pamuła i Maciej Pakuła. Charakteryzację wykona Ewa Jarosz.

Produkowany przez CANAL+ 13-odcinkowy serial „Misja: Afganistan” to pierwsza w Polsce i Europie produkcja fabularna, która porusza temat pokojowych misji w Afganistanie. Dotyka także tematu rozłąki w rodzinach wojskowych i problemów, z którymi muszą zmagać się w oczekiwaniu na powrót najbliższych. 

W trakcie produkcji przykładana jest wielka waga, aby serialowe realia w sposób rzetelny i wiarygodny przedstawiały niełatwą służbę żołnierzy, ich wzajemne relacje i warunki, w jakich muszą żyć i pracować. Ekipa produkcyjna serialu liczy ok. 150 osób. W jej skład wchodzą także konsultanci wojskowi, m.in. ds. pojazdów wojskowych, poligonu, taktyki na polu walki oraz ds. broni. Czuwają nad tym, aby serialowe realia były jak najbliższe prawdziwym warunkom, w jakich znajdują się żołnierze w Afganistanie.

Głównymi bohaterami 13. odcinkowego serialu „Misja: Afganistan” są żołnierze Plutonu Piechoty Zmechanizowanej, w skład, którego wchodzą: Zbój (Eryk Lubos), Malboro (Piotr Rogucki), Iwan (Mikołaj Krawczyk), Młody (Sebastian Fabijański), Biskup (Marcin Piętowski), Mamut (Dawid Zawadzki). Dowodzi im porucznik Paweł Konaszewicz (Paweł Małaszyński), pochodzący z rodziny o wojskowych tradycjach, który obejmuje dowodzenie nad plutonem wyjeżdżającym do Afganistanu. Jego zwierzchnikiem na misji jest major Szeliga (Piotr Michalski). Konaszewicz walczy z łatką „plecaka”. Wszyscy podejrzewają go o to, że do wojska dostał się dzięki protekcji ojca-generała, co nie jest prawdą. Jego głównym antagonistą jest porucznik Żądło (Tomasz Schuchardt). Konflikt między wojskowymi będzie przejawiał się na wielu płaszczyznach – także na płaszczyźnie natury osobistej. Oczywiście kością niezgody będzie… kobieta – piękna i niebywale ambitna porucznik Justyna Winnicka (Ilona Ostrowska).

Pierwszy odcinek serialu „Misja:Afganistan” został nakręcony jesienią 2011. Jego reżyserem i operatorem jest Grzegorz Kuczeriszka. Reżyserii pozostałych dwunastu odcinków podjął się Maciej Dejczer. Operatorem obrazu (odcinki 2-13) jest Jarosław Szoda. Scenariusz napisali Jan Pawlicki i Marek Kreutz. Emisję serialu na antenie CANAL+ zaplanowano na jesień br. Na zlecenie stacji, serial realizuje Akson Studio.


GU
Canal+
Ostatnia aktualizacja:  22.05.2012
Zobacz również
„O złej księżniczce Kunegundzie” w 3D [foto]
"7 dni" Wojtka Smarzowskiego [najnowsze foto z planu]
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll